Hazine Ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'tan Karadeniz'de Bulunan Doğalgaz İle Alakalı Cari Fazla Açıklaması!

Türkiye'nin Karadeniz'de bulduğu doğalgaz ile alakalı olarak değerlendirmelere devam ediliyor.

Hazine Ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'tan Karadeniz'de Bulunan Doğalgaz İle Alakalı Cari Fazla Açıklaması!

Türkiye'nin Karadeniz'de bulduğu doğalgaz ile alakalı olarak değerlendirmelere devam ediliyor. Geçmişte Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı da yapan ve doğalgazın bulunduğu çalışmaların temelini atan kişilerden olan Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Türkiye'nin cari açıkları değil cari fazlaları konuşmaya başlayacağı bir döneme geçiş yaptığını söyledi.

Türkiye'nin Karadeniz'de doğalgaz rezervi bulmasının yankıları devam ediyor. Tüm dünyanın dikkatini çeken gelişme ile alakalı olarak Hazine ve Maliye Bakanı berat Albayrak açıklamalarda bulundu.ARTIK CARİ FAZLAYI KONUŞACAĞIZSosyal medya üzerinden düşüncelerini ifade eden Berat Albayrak, “Çok önemli bir kaynak elde ettik. Bugünkü keşif ve potansiyele baktığımızda ülkemiz için farklı konuları konuşmaya başlayacağımız bir sürece geçiş yaptığımızı söyleyebiliriz. Bugüne kadar hep cari açık konusunu konuştuk. Artık döviz fazlasını ve cari fazlayı konuşacağız. Yeni süreç ülkemize hayırlı olsun.” dedi.Zafer inananlarındır diyerek konuya yaklaşımını gösteren Bakan Berat Albayrak, “İnananlar ve bu inançlarının gerektirdiği çalışmayı ortaya koyanların emeklerini Allah sonunda hayra ulaştırıyor. Zafer ayını idrak ettiğimiz bugünlerde Allah milletimize bir tarihi keşif nasip etmiştir. Bu mutluluğu bizlere yaşatan Rabbimize şükürler olsun.” ifadelerini kullandı.

BAKAN ALBAYRAK'IN GEÇMİŞTEKİ ÇALIŞMALARI MEYVESİ VERDİ!Daha önce Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı da yapan Bakan Albayrak şu anda bulunan doğalgaz rezervlerinin çalışmalarını başlatan isimler arasında gösteriliyor. Bakan Albayrak'ın geçmişte gerçekleştirdiği çalışmaların devam ettirilmesi ile Türkiye tarihi bir keşfe imza atmış oldu.Emlak365.com


Yorumlar (0)