Hazine Ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'tan Mağdur Vergi Mükellefleri İçin Mücbir Sebep Açıklaması!

Bugün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yönetiminde gerçekleştirilen kabine toplantısında Giresun'da sel felaketinden dolayı bu şehirdeki vergi mükelleflerinin mücbir sebep kapsamına alınmasına karar verildi.

Hazine Ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'tan Mağdur Vergi Mükellefleri İçin Mücbir Sebep Açıklaması!

Bugün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yönetiminde gerçekleştirilen kabine toplantısında Giresun'da sel felaketinden dolayı bu şehirdeki vergi mükelleflerinin mücbir sebep kapsamına alınmasına karar verildi. Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak da akşam saatlerinde bir açıklama yaparak bu kararın detaylarını duyurdu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yönetiminde bugün gerçekleştirilen kabine toplantısında önemli kararların altına imza atıldı. Bunlardan birisi de hafta sonunda Giresun'da gerçekleşen ve şehrin tarihin en büyük sel felaketi olan afet nedeniyle bu il için yapılan düzenlemeler oldu.BAKAN ALBAYRAK DETAYLI AÇIKLAMA YAPTI!Kabine toplantısının ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bir açıklama yaparak Giresun'daki vergi mükelleflerinin mücbir sebep kapsamına alındığını duyurdu. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıkladığı kararın detaylarını ise Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak sosyal medya üzerinden detaylıca açıkladı.GİRESUN'DA VERGİ MÜKELLEFLERİNEKOLAYLIK SAĞLANDIAfet nedeniyle zarar göre vatandaşların yanlarında olduklarını söyleyen Bakan Albayrak, “Giresun'da büyük bir felaket yaşanmıştır. Kaybettiğimiz insanlarımız için üzgünüz. Ancak devlet olarak yaraları sarmaya ve mağduriyetleri gidermeye başladık. Bu kapsamda bugün aldığımız son karar ile Giresun'daki vergi mükellefi vatandaşlarımızı 22 Ağustos 2020'den 30 Kasım 2020'ye kadar mücbir sebep hali kapsamına alıyoruz.” dedi.

Bakan Berat Albayrak tarafından yapılan açıklamaya göre Giresun'daki vergi mükelleflerine büyük bir kolaylık getirildi. Şehrin bazı ilçelerinde özellikle esnaflar çok büyük zararlar görmüş ve iş yerleri kullanılmaz hale gelmişti. Bu karar ile beraber vatandaşların bir de vergi yükü ile karşılaşmalarının önüne geçilmiş oldu.Emlak365.com


Yorumlar (0)