Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan'dan Son Dakika Açıklaması: Temel İhtiyaç Kredisi 2. Faz Başvurusu Alınacak Mı?

TÜİK tarafından açıklanan Aralık ayı enflasyon rakamları sonrasında Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan'dan son dakika enflasyon ve para politikaları açıklaması geldi. Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank 2021 yılında ucuz kredi desteği verecek mi, pandemi kredisi verilecek mi, enflasyonda son durum ne, ekonomik reform yapılacak mı?

Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan'dan Son Dakika Açıklaması: Temel İhtiyaç Kredisi 2. Faz Başvurusu Alınacak Mı?

Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan TÜİK tarafından açıklanan son enflasyon rakamları sonrasında gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu. 

Bakan Elvan resmi sosyal medya hesabı üzerinden yapmış olduğu açıklama ile çok önemli değerlendirmelerde bulunurken para politikası ile ileriki dönemde atılacak adımlar hakkında bilgilendirmede bulundu. 

HAZİNE VE MALİYE BAKANI LÜTFİ ELVAN'DAN SON DAKİKA ENFLASYON AÇIKLAMASI! 

Bakan Elvan açıklanan enflasyon rakamlarını sosyal medya hesabı üzerinden yayımlamış olduğu mesajlar ile değerlendirerek "1. Enflasyonla mücadelede bütüncül bir yaklaşımla kararlı bir duruş sergileyeceğiz. Para politikasına, yapısal boyutta atılan adımlarla destek vereceğiz. 2021 yılı, makroekonomik istikrara odaklanan bir reform yılı olacaktır.

2. Para politikasının enflasyona odaklı şekillendiği bu dönemde pandemi koşullarının getirebileceği ilave destek ihtiyacı, seçici ve hedefli kamu maliyesi politikaları üzerinden sağlanacaktır.

Mali disiplini kaliteli ve istikrarlı bir yapıya kavuşturacak tedbirleri de alacağız" ifadelerine yer verdi. 

KAMU BANKALARI UCUZ KREDİ DESTEĞİ VERECEK Mİ, 2. FAZ PANDEMİ DESTEĞİ KREDİSİ VERİLECEK Mİ?

Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan tarafından yapılan açıklamada yer alan "Para politikasının enflasyona odaklı şekillendiği bu dönemde pandemi koşullarının getirebileceği ilave destek ihtiyacı, seçici ve hedefli kamu maliyesi politikaları üzerinden sağlanacaktır" ifadeleri ile ne yazık ki 2. faz başvuru bekleyen kişilere kötü haberi vermiş oldu. 

Yapılan açıklamada pandemi nedeni ile ihtiyaç duyulan ilave destek ihtiyacı için seçici ve hedefli kamu maliyesi politikası vurgusuna yer verilirken bu mesajdan sadece esnaf ve KOBİ'lere verilecek olan desteklerin devam edeceği, vatandaşa verilen ucuz ihtiyaç kredisi ve konut kredisi paketleri için yeni bir başvuru alınmayacağı vurgusu öne çıktı. 

Emlak365.com

Yorumlar (0)