Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan'dan Enflasyonla Mücadele ve Korona Virüs İle Mücadelede Sosyal Program Açıklaması

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın sağlık sorunlarını gerekçe göstererek görevinden istifa etmesinin ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yeni Hazine ve Maliye Bakanı olarak atanan Lütfi Elvan mecliste yemin ederek resmen görevine başlamış oldu.

Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan'dan Enflasyonla Mücadele ve Korona Virüs İle Mücadelede Sosyal Program Açıklaması

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın sağlık sorunlarını gerekçe göstererek görevinden istifa etmesinin ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yeni Hazine ve Maliye Bakanı olarak atanan Lütfi Elvan mecliste yemin ederek resmen görevine başlamış oldu. Yemin töreni sonrasında Bakan Elvan'dan ilk ekonomi açıklaması geldi.

Berat Albayrak'ın istifa kararı almasının ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Hazine ve Maliye Bakanı olarak ataması yapılan Lütfi Elvan yemin ederek görevine başladı. HAZİNE VE MALİYE BAKANI LÜTFİ ELVAN'DAN SON DAKİKA AÇIKLAMASI GELDİ! Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde düzenlenen tören ile yemin ederek görevine başlayan Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan ekonomi ile alakalı ilk açıklamasını gerçekleştirdi. Bakan Elvan tarafından açıklanan maddeler şu şekilde;Önümüzdeki dönemde makroekonomik istikrarı muhafaza ederek, büyüme ve istihdama yeni bir ivme kazandıracağız.Enflasyonla mücadele sürecini kararlı şekilde destekleyeceğiz.Mali disiplini koruyarak, kamu finansmanının kalitesini artıracağız.Vatandaşın üreterek gelir elde ettiği ortamı tesis edecek, Kovid-19'un etkilerini gidermek için sosyal programları sürdüreceğiz.Önümüzdeki dönem, küresel salgının etkilerinin azaldığı, yeni fırsatların oluştuğu bir toparlanma dönemi olacaktır.Makroekonomik istikrarı güçlendirirken, mikro reformları içeren piyasa dostu bir dönüşüm programına odaklanacağız.Ekonomi politikamızın esası, büyüme-istihdamı artırma amacıyla uluslararası normlarda şeffaf, hesap verebilir politikaların uygulanmasıdır. 

KORONA VİRÜS SALGINI NEDENİ İLE DESTEK KREDİLERİ SÜRECEK Mİ?Vatandaş korona virüs salgını nedeniyle zor günler geçirirken Bakan Elvan tarafından yapılan sosyal destek programları vatandaşı umutlandırdı. Hatırlanacağı üzere pandemi döneminde 0.49 faiz oranı ile kamu bankaları 6 ay ertelemeli destek kredileri vermişti. Süreçte vatandaşlar yeni destek kredisi verilmesini talep ediyordu. Emlak365.com


Yorumlar (0)