Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan'dan Kritik Merkez Bankası Faiz Kararı Öncesi Çok Önemli Ekonomi ve Enflasyon Açıklaması Geldi!

Sağlık sorunları nedeni ile istifa eden Berat Albayrak'ın yerine atanan Lütfi Elvan kritik Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası PPK toplantısı Kasım 2020 faiz kararı öncesinde kritik ekonomi açıklamasında bulundu.

Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan'dan Kritik Merkez Bankası Faiz Kararı Öncesi Çok Önemli Ekonomi ve Enflasyon Açıklaması Geldi!

Sağlık sorunları nedeni ile istifa eden Berat Albayrak'ın yerine atanan Lütfi Elvan kritik Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası PPK toplantısı Kasım 2020 faiz kararı öncesinde kritik ekonomi açıklamasında bulundu. Detaylar haberimizde...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından istifa eden Berat Albayrak'ın yerine atanan Lütfi Elvan ekonomiye dair çok kritik açıklamalarda bulundu. Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda gerçekleştirmiş olduğu sunumunda ekonomiye dair açıklamalarda bulunurken 2020 yılının son aylarının enflasyonla mücadele ile geçeceğine vurgu yaptı. HAZİNE VE MALİYE BAKANI LÜTFİ ELVAN'DAN SON DAKİKA ENFLASYON VE BÜYÜME AÇIKLAMASI! TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda bakanlığa ilişkin sunumu gerçekleştiren Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan "Tüketim, yatırım ve ihracattaki toparlanma eğiliminin büyümeyi pozitif etkilemesini, 2020 yılında büyümenin yüzde 0,3 olmasını bekliyoruz. IMF tahminlerine göre dünyada açıklanan toplam tedbir büyüklüğü 12 trilyon dolara ulaşmıştır. Yılın ikinci yarısında tüketim, yatırım ve ihracattaki toparlanma eğiliminin büyümeyi pozitif etkilemesini öngörüyoruz.2022 ve 2023 yıllarında istikrarlı bir büyüme dönemine gireceğiz. İç talepteki toparlanma ve dış talebin normal seviyelere yansıması ve ihracatı destekleyen büyüme tercihimiz ile 2022 ve 2023 yıllarında istikrarlı bir büyüme döneme gireceğiz. 2020 yılında işsizlik oranının yüzde 13,8 olarak gerçekleşmesi tahmin edilmektedir. Kovid-19'un olumsuz etkilerini gidermek amacıyla 29,4 milyar lira vergi ödemesiyle 40 milyar liralık sosyal güvenlik prim ödemesini erteledik. Yerli ve uluslararası girişimciler için yatırım ortamının iyileştirilmesi konusunda yapısal reformları hayata geçireceğiz" açıklamasında bulundu. BAKAN ELVAN İDDİALI KONUŞTU: ENFLASYONU TEK HANELİ RAKAMLARA İNDİRECEĞİZ! Bakan Elvan yapmış olduğu sunumunda cari açığın 2020 yıl sonuna geçici olarak artacağını dile getirerek enflasyonu da kalıcı olarak tek haneli rakamlara çekmeyi planladıklarını dile getirdi. Emlak365.com


Yorumlar (0)