Hazine ve Maliye Bakanlığı'ndan Son Dakika Gıda Fiyatlarında Artış, Fahiş Zam ve Erken Uyarı Sistemi Açıklaması!

Son dönemde özellikle de yumurta ve ayçiçek fiyatlarına gelen yoğun zamların ardından kamuoyunda da büyük tartışmalara neden olan gıda fiyatlarına fahiş zam konusunda Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından son dakika açıklaması yapıldı.

Hazine ve Maliye Bakanlığı'ndan Son Dakika Gıda Fiyatlarında Artış, Fahiş Zam ve Erken Uyarı Sistemi Açıklaması!

Son dönemde özellikle de yumurta ve ayçiçek fiyatlarına gelen yoğun zamların ardından kamuoyunda da büyük tartışmalara neden olan gıda fiyatlarına fahiş zam konusunda Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından son dakika açıklaması yapıldı. Gıda fiyatlarında artış konusunda erken uyarı sistemi ile fahiş zamların önüne geçilecek!

Hazine ve Maliye Bakanlığı son dönemde kamuoyunda büyük tepki çeken ve tartışmalara neden olan fahiş zamlar hakkında Gıda ve Tarımsal Ürün Piyasaları İzleme ve Değerlendirme Komitesi Toplantısı gerçekleştirmişti. Yapılan toplantının tamamlanmasının adından konu hakkında basın açıklaması yayımlandı. Yayımlanan basın toplantısı ile Hazine ve Maliye Bakanlı Lütfi Elvan'ın ev sahipliğinde yapılan kritik toplantıya Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, Merkez Bankası Başkanı Naci Ağbal ile Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanı Sayın İbrahim Şenel'in de katıldığı açıklandı. HAZİNE VE MALİYE BAKANLĞINDAN GIDA FİYATLARI AÇIKLAMASI! Türkiye'de işlenmiş ve işlenmemiş gıda fiyatları yanı sıra 2020 yılında yaşanan pandeminin gıda fiyatlarına olan etkisi ile 2021 yılı beklentilerinin değerlendirildiği Gıda ve Tarımsal Ürün Piyasaları İzleme ve Değerlendirme Komitesi toplantı kapsamında komite gıda ve alkolsüz içecekler grubunda ileriye dönük üretim ve fiyat gelişmelerini öngörülebilmesini kolaylaştıracak veri tabanlı çalımaları sürdürme kararı alındı. 

Hazine ve Maliye Bakanlığı Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliği tarafından yayımlanan basın duyurusu kapsamında tarımsal ürünler ve gıda piyasalarındaki gelişmeler konusunda zamanlı kararlar almaya fayda sağlayacak bir Erken Uyarı Sistemi oluşturulması yönünde karar alındığı ilan edildi. Kurulacak olan erken uyarı sistemi sayesinde gıda fiyatları kontrol altında tutulacak ve ani fiyat dalgalanmaları ile fahiş zamlara karşı vatandaş koruma altına alınacak. Emlak365.com

Yorumlar (0)