Her Ay 1037 TL Yardım Parası! VGM 2021 Başvuru Şartlarını Açıkladı

Vakıflar Genel Müdürlüğü başvuru koşullarını sağlayıp başvuru yapanlara her ay 1037 TL muhtaç aylığı ödüyor. Peki VGM muhtaç aylığı nedir, kimlere ödenir? İşte başvuru koşulları ve başvuru işlemlerinin nasıl yapılacağına ilişkin tüm detaylar.

Her Ay 1037 TL Yardım Parası! VGM 2021 Başvuru Şartlarını Açıkladı
Türkiye'de ihtiyaç sahibi ailelere sağlanan çok sayıda destek ödemesi bulunuyor. Bu destek ödemeleri ailelerin yaşadıkları ekonomik zorlukların önüne geçmeleri adına veriliyor. Bazı kurumlar temel şartlar ile belli bir miktar ödeme yaparlar. VGM tarafından yapılan ödemeler ise özel şartlarla sağlanır.

Vakıflar Genel Müdürlüğü'nün 2021 yılı ödeme listesinde yer alan ve ailelere sağlanan muhtaç aylığının başvuru şartlarını, özel durumları ve başvuruların nasıl yapılacağını adım adım aktarıyoruz.

MUHTAÇ AYLIĞI NEDİR?

Muhtaç aylığı Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından aşağıda yer alan başvuru koşullarını sağlayanlara her ay düzenli olarak sağlanan destek ödemesidir. Kurumun resmi sitesinde yer alan tanımda ise "Vakıflar Genel Müdürlüğünce, vakfiyelerde yer alan hayır şartlarının yerine getirilmesi amacıyla muhtaç aylığı bağlanmaktadır." ifadeleri yer almakta.MUHTAÇ AYLIĞI ALABİLMEK İÇİN SAĞLANMASI GEREKEN ŞARTLAR

Muhtaç aylığı ödemelerinin alınabilmesi sağlanması gereken şartlar bulunuyor. VGM 2021 yılında muhtaç aylığı başvurusunda bulunacakların sağlamaları gereken koşulları madde madde açıkladı. İşte kurumun web sayfasından ilan ettiği 2021 koşulları.

Madde Madde Tüm Koşullar

Muhtaç aylığı almak için başvuruda bulunacak olan kişinin sosyal güvencesinin olmaması.

Her ay düzenli olarak ödenen muhtaç aylığına başvuruda bulunacak kişilerin herhangi bir yerden gelir veya maaşları da olmaması gerekiyor.

Muhtaç aylığına mahkeme kararı ile bakım altına alınmış olan kişilere de ödenmez. Ayrıca gelir getirici taşınır ve taşınmaz malı olan kişilere muhtaç aylığı ödenmez. Buradaki özel durum gelir sağlanıyorsa muhtaç aylığından düşük olması.

Yukarıda yer alan başvuru koşullarını sağlayan annesi ya da babası olmayan muhtaç çocuklar ile % 40 ve üzeri engelli vatandaşlara muhtaç aylığı ödemesi yapılır.1037 TL OLARAK ÖDENİR

2021 yılında muhtaç aylıklarına yapılan zam sonrası ödemeler arttı. Son zam ile birlikte Vakıflar Genel Müdürlüğü muhtaç aylığı ödemeleri 1037 TL olarak ödenecek.

BAŞVURULAR NEREYE YAPILACAK?

VGM tarafından sağlanan muhtaç aylığını almak için yapılması gereken ilk işlem, kurumun web sitesine ulaşmak. VGM'nin internet sayfasında yer alan başvuru formunu dolduracak olan vatandaşlar daha sonra bu formu kuruma teslim edecekler. Vakıflar Genel Müdürlüğü'nün her şehirde il müdürlükleri bulunmakta. Başvuru yapacak vatandaşlar başvurularını bu il müdürlüklerine yapabilirler.
Yorumlar (0)