banner136

İBB'den Kamuoyu Duyurusu! Yüzyüze Eğitimin İlk Gününde Toplu Taşıma Ücretsiz

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı yüzyüze eğitimin başlıyor olması nedeniyle ulaşıma dair alınan kararı İstanbullulara duyurdu. İBB'den yapılan açıklamada yüzyüze eğitimin ilk gününde İstanbul genelinde İstanbulkart entegrasyonu bulunan tüm ulaşım araçları 8 saat boyunca ücretsiz olacak.

İBB'den Kamuoyu Duyurusu! Yüzyüze Eğitimin İlk Gününde Toplu Taşıma Ücretsiz

Milli Eğitim Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı'nın almış olduğu yüzyüze eğitim kararının ardından İBB'den vatandaşların mağdur olmamaları adına ulaşım adımı geldi. 

İBB'DEN ÜCRETSİZ ULAŞIM HİZMETİ

İstanbul Büyükşehir Belediyesi kamuoyu basın açıklamasında yüzyüze eğitimin kademeli olarak açılması dolayısıyla ulaşımın 8 saat byunca ücretsiz olacağını bildirdi. Koronavirüs salgını kapsamında online olarak evde devam eden eğitimler kademli olarak başlayacak. Daha önceden açıklanan eğitim öğretim takvimi kapsamında; kademeli olarak başlayacak eğitimde 12 Ekim Pazartesi günü 8. ve 12. sınıfların yüz yüze eğitime geçiyor. 

Bu karar sonrasında hem öğrencilerine hemde çalışma hayatında olan vatandaşların mağdur olmamaları nedeniyle İBB almış olduğu kararı duyurdu. 

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı Duyurusu

"İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi kararı ile 2020-2021 Eğitim-Öğretim yılı başlangıcı olan 12 Ekim 2020 Pazartesi günü, saat 06:00 - 14:00 arasında İstanbul genelinde toplu ulaşım hizmetleri ücretsiz olacak.Karara göre İstanbulkart ücret entegrasyonuna dâhil; İETT Otobüsleri, Özel Halk Otobüsleri, metrobüs, nostaljik tramvay, tünel araçları, Şehir Hatları vapurları, özel deniz toplu ulaşım araçları, Metro İstanbul tramvay, metro, hafif metro, füniküler, teleferik ve Kadıköy Moda nostaljik tramvay araçları ile Otobüs AŞ araçları ücretsiz hizmet verecek."

İBB tarafından alınan karar kapsamında İstanbullular kent genelinde İstanbulKart'ın geçerli olduğu tüm ulaşım araçlarına ilan edilen saatlerde ücretsiz olarak kullanabilecekler. 

Emlak365.com

Yorumlar (0)