İçişleri Bakanlığı'ndan Son Dakika Sokağa Çıkma Yasağı Muafiyeti Açıklaması Geldi!

İçişleri Bakanlığı tarafından sokağa çıkma yasağı uygulamasına saatler kala yeni açıklamada bulunuldu.

İçişleri Bakanlığı'ndan Son Dakika Sokağa Çıkma Yasağı Muafiyeti Açıklaması Geldi!
İçişleri Bakanlığı tarafından sokağa çıkma yasağı uygulamasına saatler kala yeni açıklamada bulunuldu. Yapılan son dakika duyurusunda yapılandırma kapsamında vergi borcu ödeyecek olan kişilere bu gece yarısına kadar muafiyet hakkı verileceği ilan edildi.

İÇİŞLERİ BAKANLIĞI SON DAKİKA SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI AÇIKLAMASI! 

"Yapılandırma kapsamındaki borçların son ödeme süresi bugün saat 24.00'te sona ereceğinden, ödeme yapmak üzere vergi daireleri ile diğer kamu idarelerine gidecek vatandaşlarımız ile ödemelerin yapılması için açık bulundurulacak vergi dairelerinde ve kamu idarelerinde görevli personel, bugün 21.00'de başlayacak sokağa çıkma kısıtlamasından gece saat 24.00'e kadar muaf tutulacaktır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur."

BORÇLARINI YAPILANDIRAN KİŞİLERE ÖDEME KOLAYLIĞI SUNULMUŞ OLDU

Hatırlanacağı üzere İçişleri Bakanlığı 1 Mart 2021 Pazartesi günü yani bugün itibari ile sona erecek olan vergi borcu yapılandırma son ödeme tarihi için benzer bir duyuru ilanını Cuma günü de yayımlamış, kapsam dahilinde vergi borcu yapılandırması için başvuru yapan kişiler hafta sonu sokağa çıkma yasağı kapsamı dışında tutulmuştu. Hafta sonu vergi borcunu ödemek isteyen kişilere borç kağıdı ile beraber sokağa çıkma izni verilmiş, vergi dairelerinde yaşanan yoğunluk ve vergi daireleri önünde oluşan uzun kuyruklar pandemi nedeni ile tartışma yaratmıştı. Vatandaşlara ödeme için bugün yeni bir fırsat daha tanınmış oldu ve vergi dairelerinde ödemelerin gece yarısına kadar yapılmasının önü açılmış oldu. Yarından itibaren ise vergi borcu yapılandırması için başvuru yapan kişilere yeni  bir uzatma şansı verilip verilmeyeceği ise merak konusu oldu.
Yorumlar (0)