EKONOMİ

İcradan Satışa Çıkarılan İllere Göre Konut, Modellerine Göre Araç Fiyatları

Türkiye geneli icradan satılık konut ve icradan satılık ikinci el araçlar bulunuyor. Çok sayıda şehirde yapılan bu satışlara dair ocak ayının son haftasına ait güncel liste, başvuruların ne zaman, nasıl yapılacağı, elektronik başvuru ve ihaleye katılım işlemlerine dair detaylar haberimizde.

Türkiye geneli icradan satılık konut ve icradan satılık ikinci el araçlar bulunuyor. Çok sayıda şehirde yapılan bu satışlara dair ocak ayının son haftasına ait güncel liste, başvuruların ne zaman, nasıl yapılacağı, elektronik başvuru ve ihaleye katılım işlemlerine dair detaylar haberimizde.

Ev ve araba alacak olan vatandaşların takip ettiği ilanlar arasında icra dolayısıyla satışa çıkarılan ilanlar bulunuyor. 

Türkiye geneli çok sayıda şehirde yer alan kurumlar, İcra Müdürlükleri tarafından ilana çıkarılan duyuruların önemli bir bölümünü haberimizde derledik. İllere konut ve modellere göre araç fiyatlarını listeledik. İşte ocak ayının son haftasında devam eden satışlar. 

İCRADAN SATILIK KONUTLAR

Resmi İlan Portalı üzerinden yayımlanan duyurulara göre, İcra Dairesi Müdürlüğü, Sulh Hukuk Mahkemeleri ve diğer ilgili kurumlar üzerinden yayımlanan icralık konut sayısı 2513 adet. Bu satış listesinde yer alan konutların 2508 adeti konut statüsünde satılık. İcradan kiralık konut sayısı 2 olurken bir adette bina icra kapsamında satışa çıkarıldı. 

İcradan satışa çıkarılan konutların önemli bir kısmı apartman dairesi statüsünde. Konutların geneli 2+1 ve 3+1 dairelerden oluşmakta. Ancak bunların yanında 1+1 daireden 7+1 daireye kadar çeşilti tiplerde konutlar mevcut. İcradan satılık konutlar arasında ayrıca müstakil evler, bahçeli evler de satışa çıkarılıyor. 

Konut Satışı Yapılan İller

İcradan konut satışı yapılan iller çok fazla. Hatta hemen hemen tüm şehirlerde icradan konut satışları oluyor. İstanbul, Ankara, İzmir gibi kentlerde ise satılık konut sayısı diğer şehirlere göre daha fazla. 

İcradan satışa çıkarılan konutların fiyatları alınacak evin durumuna göre değişiyor. Fiyatlar dairenin bulunduğu semte, binanın yeni eski olmasına, evin son durumuna, oda sayısına, konumuna göre değişiyor. 

İCRADAN SATILIK ARAÇLAR 

İcradan satılık araç listesine bakıldığında ise 418 araç satışı için ilan bulunduğu görülüyor. Araç satışlarında ise satışa çıkarılan araçların türleri daha çeşitli olduğu görülüyor. 

Halen başvuru süreci devam eden icralık araç satışlarında en fazla satış ilanı binek otomobil alanında. 418 ilanın 211 adeti otomobil kategorisinde bulunuyor. Bunun dışında ticari araç, ticari hat satışı için ise 90 ilan bulunuyor. Hasarlı ekonomik ömrünü doldurmuş araçlar için 5, arazi aracı için 30, deniz araçları için 1, panelvan araçlar için 76 ilan bulunuyor. 

İcradan satışa çıkarılan sıfır, ikinci el, bine otomobil, ticari araç ve diğer kategorilerdeki araçların satışı yoğunlukla İstanbul Ankara ve İzmir’den yapılıyor. Araç satışları için de çok sayıda şehir için duyuru bulunurken nüfus yoğunluğunun çok illerde daha fazla duyuru bulunuyor. 

İCRALIK ARAÇ VE KONUTLARI ALMAK İSTEYENLER NE YAPACAKLAR?

İcradan satılım araç ve icradan satılık konutların tam listesi için Resmi İlan Portalı olan (ilan. gov.tr) adresini ziyaret edebilirsiniz. Bu site üzerinden tüm duyuruları inceleyebilir ve kendinize uygun satış duyurularına ulaşabilirsiniz. 

Bu satış listesinde yer alan ev veya arabalardan almak isteyenler ise başvurularını ihaleden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif vermek suretiyle yapabilirsiniz.

Emlak365.com


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir