İhtiyaç Sahipleri Dikkat! Bakan Açıkladı, Ramazan Öncesi 183 Milyon Liralık Sosyal Yardım Dağıtılacak

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk tarafından yapılan son dakika açıklaması ile ihtiyaç sahiplerine yönelik Ramazan ayı öncesinde Sosyal Yardım yapılması adına Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına para aktarıldığını duyurdu.

İhtiyaç Sahipleri Dikkat! Bakan Açıkladı, Ramazan Öncesi 183 Milyon Liralık Sosyal Yardım Dağıtılacak
Pandemi nedeni ile devletin sosyal yardımları daha da önem kazanırken konu hakkında son  dakika açıklaması Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk tarafından yapıldı. Bakan Selçuk yapmış olduğu açıklama ile ihtiyaç sahibi kişilere dağıtılmak üzere 183 milyon liralık kaynağı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına aktardıklarını ilan etti.

SOSYAL YARDIM BAŞVURUSU YAPMAK İSTEYENLER İÇİN 183.2 MİLYON LİRALIK KAYNAK VAKIFLARA AKTARILDI! 

Müslümanlar için büyük önem taşıyan, yardımlaşmanın öneminin daha da arttığı Ramazan ayı öncesinde ihtiyaç sahiplerine dağıtılmak üzere kaynak aktarımı yaptıklarını belirten Bakan Selçuk "Her il ve ilçede kurulu bulunan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarınca, muhtaç hanelerin ihtiyaçlarının karşılanması için yıl boyunca ayni ve nakdi olarak gıda yardımı yapıyoruz.

una ek olarak her yıl ramazan ayı ve Kurban Bayramı öncesinde de ihtiyaç sahibi ailelerin temel gıda ihtiyaçlarının karşılanmasına yönelik birer periyodik pay tutarında ilave kaynak aktarıyoruz" diyerek Nisan ayı öncesinde de yeni kaynağı vakıflara aktardıklarını söyledi.

Bakan Selçuk her il ve ilçede bulunan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları (SYDV) tarafından ihtiyaç sahibi ailelerin başvurularının titizlikle incelendiğini belirten Bakan Selçuk aktarılan 183.2 milyon liralık kaynağın Ramazan ayı öncesinde ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırılması için gereken tüm tedbir ve önlemleri aldıklarını söyledi.SOSYAL YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA VAKIFLARI SYDV ÜZERİNDEN SOSYAL YARDIM PARASI BAŞVURUSU NEREDEN, NASIL YAPILIR?

Sosyal yardım başvurusu için talepte bulunan kişilerin ilk olarak muhtaçlık durumlarını, Kanunla kurulu Sosyal güvenlik kuruluşlarına tabii olmadıklarını ve bu kuruluşlardan aylık ve/veya gelir almadıklarını belgelemek zorundadır. Bu kriterlere sahip olan kişiler ikamet ettikleri ilçe Kaymakamlığı bünyesindeki Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına başvuruda bulunarak kayıt olmaktadır.

Yapılan kayıt sonrasında sosyal güvenlik uzmanları tarafından yapılan incelemeler sonucunda ihtiyaç sahibi olduğu belirlenen kişilere vakıf tarafından para yardımı yanı sıra eğitim yardımı, sağlık yardımı, gıda yardımı, yakacak yardımı, barınma yardımı ve giyecek yardımı başta olmak üzere çok  sayıda farklı yardım yapılmaktadır. Yine ihtiyaç sahibi olan kişiler 1000 TL pandemi parası ve elektrik yardımı gibi ödemelerden öncelikli olarak yararlandırılmaktadır.
Yorumlar (0)