İlaç Gibi Kredi! 12 Ay Ödemesiz 15 Bin TL Limitle İş Kuracaklara Bakanlıktan Destek Kredisi

Aile Bakanlığı'nın iş kuracak olan vatandaşlara sağladığı desteklerden olan 15 bin TL kredi.

İlaç Gibi Kredi! 12 Ay Ödemesiz 15 Bin TL Limitle İş Kuracaklara Bakanlıktan Destek Kredisi

Aile Bakanlığı'nın iş kuracak olan vatandaşlara sağladığı desteklerden olan 15 bin TL kredi. Bu kredi Aile Bakanlığı'nın yerel birimlerinden olan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları üzerinden sağlanıyor. 12 ay ödemesiz dönem ve faizsiz sağlanan kredi için başvuruların nasıl yapılacağı ve kredi kullanım alanlarına ilişkin detaylar sizlerle.

Aile Bakanlığı - Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları iş kuracak vatandaşlara ilaç gibi kredi imkanı sunuyor. AİLE BAKANLIĞI'NDAN İLAÇ GİBİ KREDİİstihdamın sağlanması ve iş kuracak vatandaşların desteklenmesi programı kapsamında sağlanan destek ödemelerinden bir tanesi de kredi alanında. Türkiye geneli her il ve ilçede yer alan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları aracılığıyla sağlanan bu kredi vatandaşların iş kurma sırasında oluşan masrafları için sağlanıyor.Kredi Kullanımda Süreç Nasıl İşliyor?Aile Bakanlığı'nın özel imkanlarından olan bu kredi için bilinmesi gereken en önemli husus, bu kredi her Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfının listesinde yer alıyor. Ancak bu vakıfların ekonomik durumları kötü seviyede ise kredi başvurularını onaylamayabiliyorlar. Bu durumda il Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına başvuru yapılabilir. KREDİ ÖZELLİKLERİ - YÜZDE 0 FAİZ, 12 AY ERTELEME, UZUN VADEHer İlçede yer alan Aile Bakanlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları tarafından sağlanan iş kurma desteği, doğrudan vatandaşa 15.000 TL olarak ödenmiyor. İş kurulumu için gerekli olan malzemelerin temini sürecinde başvuru sahibinden gerekli eşya listesi ve bu listede yer alan eşyalar için fiyat teklifi alması isteniyor. Bu listede yer alan tutar kapsamında eşya finansmanı şeklinde kredi sağlanıyor. Faiz -  Vade Süreci - Ödeme KolaylığıSosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları tarafından sağlanan bu kredi kullanımları faizsiz sağlanıyor. Örneğin 15.000 TL kredi kullanan bir vatandaş ödemelerini 15.000 TL olarak yapar. Herhangi bir faiz ödemesi yapmaz. Geri ödemelerde 12 ay ödemesiz dönem imkanı sağlanıyor. Ayrıca 48 ay vade sunuluyor. 

(Görsel Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfının sitesinden alınmıştır)BAŞVURULARIN ONAYLANMASI İÇİN VAKIFLARIN EKONOMİK DURUMUNUN İYİ OLMASI GEREKİYORSöz konusu kreid için başvurular her ilçede yer alan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına yazılı yapılacak. Ancak 15.000 TL faizsiz kredi şartların sağlanmış olmasına rağmen onaylanmama ihtimali var. Başvuruların onaylanmasında Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarının ekonomik durumları önem arz ediyor. Emlak365.com


Yorumlar (0)