İmamoğlu Açıkladı! İBB'den 3 Çocuk Yardım Paketi Tüm Masrafları Karşılanacak

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 3 çocuk tavsiyesine atıfta bulunarak belediye tarafından yeni sağlanacak destekler hakkında bilgi verdi. İmamoğlu yeni doğan bebekler için destek sağlanacağını duyurdu.

İmamoğlu Açıkladı! İBB'den 3 Çocuk Yardım Paketi Tüm Masrafları Karşılanacak
İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu yeni başlatılan bir destek programı hakkında bilgi verdi. Sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımıyla çocuklara özel verilecek desteğin neler olduğunu ve hangi ailelerin yararlanabileceğini açıkladı.

İMAMOĞLU'NDAN AİLELERE ÇOCUK DESTEĞİ

İhtiyaç sahibi aileler için İstanbul'da yeni bir destek programı daha başlıyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi önümüzdeki günlerde çocuk sahibi olan ve zor durumda bulunan ailelere, çocuk bakım desteği sağlayacağını duyurdu. Bebeklerin ilk dört aylık ihtiyaçlarının belediye tarafından karşılanacağı destek paketi ise ilk olarak pilot olarak başlayacak.

Ekrem İmamoğlu Detayları Açıkladı

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu kendisine ait sosyal medya hesabından söz konusu destek hakkında açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın daha önceki dönemlerde yapmış olduğu 3 çocuk tavsiyesine atıfta bulunan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu paylaşımında, "3 çocuk tavsiye etmek kolay da masraflarını karşılamak kolay değil. Yeni doğan bebeklerin tüm ihtiyaçlarını 4 ay karşılayabilecek destek paketini ihtiyaç sahiplerine ücretsiz dağıtmaya başlıyoruz." ifadelerini kullandı.

Kampanyaya Davet

Ekrem İmamoğlu paylaşımının devamında ayrıca bebek ürünleri alanında üretim yapan firmaları da kampanyaya davet etti. Kampanya için destek isteyen İmamoğlu" Özellikle bebek ürünleri üreticilerimizi kampanyaya desteğe davet ediyorum." dedi.

ŞAMPUAN, ZIBIN, BEBEK BEZİ VE DİĞERLERİ

İBB Başkanı İmamoğlu'nun paylaşımının ardından bir açıklama da İBB Genel Sekreter Yardımcısı Dr. Şengül Altan Arslan'dan geldi. Arslan yaptığı açıklamasında sağlanacak destek ürünlerine dair detayları paylaştı.

İBB Genel Sekreter Yardımcısı ailelere verilecek paketin içeriğine ilişkin “4 aya yetecek kadar bir bez koyuyoruz. Şampuanı, zıbını, battaniyesi, yatağı, beşiği, ateş ölçeri, tırnak makası, yeleği, pişik kreminden pudrasına kadar bir çocuğa gerekebilecek her şeyi düşündük ve pakete yerleştireceğiz” açıklamasında bulundu.
Yorumlar (0)