EKONOMİ

IMF Başkanı Uyardı, Dünya Ekonomik Krize Mi Gidiyor?

IMF Başkanı Christine Lagarde yeni açıklamalarda bulundu. Dünyanın adım adım ekonomik krize doğru sürüklendiği tüm gerçekliği ile ortaya çıktı!

IMF Başkanı Christine Lagarde yeni açıklamalarda bulundu. Dünyanın adım adım ekonomik krize doğru sürüklendiği tüm gerçekliği ile ortaya çıktı!

Ekonomik Gidişat 2018 İçin Hiç Parlak Değil 

Son derece dikkat çekici açıklamalarda bulunan IMF Başkanı Christine Lagarde 6 ay önce yapmış olduğu açıklamada ufukta kara bulutlar göründüğünü söylemiş, dünyayı ekonomik krize karşı uyarmıştı. Yeni yapmış olduğu açıklamada Lagarde bulutların artık çok daha fazla belirgin hale geldiğini söyleyerek dünyayı yaklaşan ekonomik global kriz hakkında uyardı. 

IMF Başkanı Lagarde “Altı ay önce ufukta görülmeye başlanan kara bulutlar günden güne daha da kararıyor.” ifadelerine yer verdiği açıklamasında özellikle de Amerika Başkanı Donald Trump tarafından yapılan hamlelerin büyük bir ekonomik kriz yaratma riski bulunduğu söyledi. 

Amerika Başkanı Donald Trump tarafından atılan adımların sarsıntıları tüm dünyada hissedilmeye devam edilirken Trump geri adım atmama konusunda kararlı gibi görünüyor. Ekonomi milliyetçiliği dayatması ile gerginlik yaratmaya devam eden Trump’a Avrupa Birliği aynı sertlikte yanıt verdi. Uzmanlar ise dünyanın adım adım ekonomik krize sürüklendiği yönünde uyarıda bulundu. 

IMF Arjantin’ e 50 Milyar Dolar Kredi Verdi 

Bir süredir sokaklarında yaşanan gösteriler ve eylemlerle adından söz ettiren Arjantin ile 3 yıllık stand-by anlaşması imzalayan IMF Arjantin hükümetine 50 milyar dolarlık kredi açtı. IMF Başkanı Lagarde imza töreni sonrasında yaptığı açıklamada IMF olarak küresel büyüme tahmini verisi olan 3,9 oranını koruduklarını söyleyerek gerekli önlemler alınmazsa çok yakında yeni bir ekonomik kriz patlayacağı yönünde uyarılarda bulundu. 

Emlak365.com


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir