INFO Yatırım Mert Yılmaz'dan Dolar Borcu Olanları Sevindirecek Dolar Analizi: Teknik Rakamlar 6.50 TL Seviyesini Gösteriyor!

INFO Yatırım Genel Müdür Yardımcısı ünlü ekonomist Mert Yılmaz dolar kuru için önemli değerlendirmelerde bulundu.

INFO Yatırım Mert Yılmaz'dan Dolar Borcu Olanları Sevindirecek Dolar Analizi: Teknik Rakamlar 6.50 TL Seviyesini Gösteriyor!

INFO Yatırım Genel Müdür Yardımcısı ünlü ekonomist Mert Yılmaz dolar kuru için önemli değerlendirmelerde bulundu. Dolar kuru neden düştü, düşüyor, düşüş sürecek mi, en fazla ne kadar olur, nereye kadar düşer, 6 50 olur mu, dolarda dip neresi, 2021 beklentileri neler, doları olanlar ne yapmalı, dolardan zarar edenler ne yapmalı, zarar edenlere müjde var mı, dolar borcu olanlar ne yapmalı, almak için doğru zaman mı?

Dolar kurunda yaşanan sert düşüş tüm hızı ile devam ederken Türk Lirasında yaşanan değer artışı en çok dolar borcu olanlar ve dolar yatırımı yapmak için doğru zamanı bekleyen yatırımcıları sevindirdi. Yabancı yatırım bankaları Türk Lirası için olumlu fiyat güncellemesine giderken dolarda son durum piyasalar tarafından yakından takip ediliyor. DOLAR TEKNİK ANALİZ: DOLAR KURU NEDEN DÜŞTÜ / DÜŞÜYOR?Açıklanan rakamlara göre dolar kurunda yaşanan düşüş tüm hızı ile devam ederken özelliklede yurtiçi yerleşiklerin dolar mevduat hesaplarında yaşanan büyük çözülme dikkat çekti. Konu hakkında açıklamada bulunan INFO Yatırım Genel Müdür Yardımcısı ünlü ekonomist Mert Yılmaz dolar kurunda yaşanan düşüşün en önemli nedeni olarak Merkez Bankası Başkanı olarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından atanan Naci Ağbal'ın şahin duruşunu ve enflasyonla mücadele konusunda vermiş olduğu sert ve kararlı mesajlar olduğunu söyledi. 

DOLAR KURUNDA DÜŞÜŞ BİTTİ Mİ, DOLARDA DİP NERESİ, DOLAR KURU EN FAZLA NEREYE KADAR DÜŞER?Merkez Bankası Başkanı Naci Ağbal'ın açıklamış olduğu enflasyon raporu ile uzun süre yüzde 17 faizle devam edileceği yönündeki mesajın altının kalın çizilmesi Türk Lirası'nın da değer artışını getirdiğini belirten Yılmaz "Dolar kurunda teknik olarak 7.50 TL ve 7.20 TL olmak üzere iki kritik nokta bulunuyor. Bu hafta için ise dolar kurunda bizim kapanış fiyatlarını görmemiz gerekiyor. Biz psikolojik olarak 7.20 TL seviyesini, teknik olarak ise 7.24 TL seviyesinin üzerinde bir kapanış gerçekleştirirse biz tamamdır, dolarda düşüş bitti, dengelenme süreci başladı diyebiliriz. Ancak dolar kurunda biz 7.38 TL seviyesinin aşılmadığı takdirde dolar kurunda kısa vadede sert bir şekilde yukarı yönlü hareket beklemiyoruz. Benim için hiç beklemediğim bir noktada ancak dolar kuru grafiği incelendiğinde teknik olarak dolar kuru için 6.80 TL ve 6.50 TL seviyelerini görmeye başladık" diyerek dolar kurunun 6.50 TL seviyesini görebileceğini iddia etti. NOT: Burada yer alan bilgiler INFO Yatırım Genel Müdür Yardımcısı ünlü ekonomist Mert Yılmaz  tarafından yapılan değerlendirmelerden oluşmakta olup, emlak365.com olarak ya da Yılmaz tarafından bir yatırım tavsiyesi verilmemiş, sadece yapılan teknik analiz bilgileri takipçilerimize iletilmiştir. Emlak365.com

Yorumlar (0)