İntegral Yatırım 13 Nisan 2021 Salı Günlük Hisse Önerileri

Borsa İstanbul BIST 100 endeksinde işlemler devam ederken İntegral Yatırım'dan hem günün beklentilerine yönelik değerlendirme yapıldı hem de hisse önerilerinde bulunuldu. Bugünün hisse önerileri neler? Hangi hisseler yükselir, hangi hisseler düşer?

İntegral Yatırım 13 Nisan 2021 Salı Günlük Hisse Önerileri
Türkiye ekonomisinin merkezi olan Borsa İstanbul'da işlemler haftanın ikinci işlem gününde de devam ediyor. Borsa üzerinde baskının devam ettiği konusunda yatırım şirketleri hemfikir oldular. 1.370 puan üzerinde destek alan BIST 100 endeksinde satışlar bir miktar karşılansa da beklentileri karşılamaktan çok uzak kalıyor. Bu nedenle BIST 100 endeksi için negatif piyasa şartları etkili olmaya devam ediyor. İntegral Yatırım tarafından yapılan değerlendirmede bugün BIST 100 endeksi için 1.370 desteğinin önemli olacağının altı çizildi.

ABD'DEN VE RUSYA'DAN GELEN VERİ AKIŞINA DİKKAT!

Borsa İstanbul BIST 100 endeksini bugün etkilemesi beklenen iki veri akışının birisinin ABD'den diğerinin ise Rusya'dan geldiği kaydedildi. Halkbank davasında ABD'de mahkemenin bir karara varmasına dair beklenti oluşmuştu. Ancak mahkemeden herhangi bir karar açıklaması gelmeyince bu beklentiler boşa çıkmış oldu. İkinci veri akışı ise Rusya'dan geldi. Rusya'dan Türkiye'ye seyahat kısıtlaması açıklaması yapılması turizme yönelik beklentilerin üzerinde negatif etki bıraktı. Bu nedenle borsa endekslerinde negatif görüntü devam ediyor.

SINIRLI YUKARI YÖNLÜ HAREKETLER BEKLENTİSİ

İntegral yatırım tarafından yapılan teknik analiz sonucunda, “Bugün BIST 100 endeksinde güçlü bir duruş beklenmiyor. Zaman zaman tepki yükselişleri görülebilir. Ancak yukarı yönlü hareketler daima sınırlı kalacaktır. Bu bağlamda değerlendirme yapılıp yatırım kararı verilmelidir.” denildi.

İNTEGRAL YATIRIM GÜNLÜK HİSSE ÖNERİLERİ

İntegral Yatırım tarafından günün hisse önerileri de verildi. Bugün hangi hisselerin değer kazanması bekleniyor, hangi hisselerin kar marjı daha fazla olacak? İntegral Yatırım 13 Nisan 2021 Salı hisse önerileri EGGUB, KERVT ve MGROS olarak duyuruldu. Bu hisselerin değer kazanımlarının yüksek olacağı ve diğer hisselerden pozitif olarak ayrışacağı bildirildi.

Borsa İstanbul BIST 100 endeksi şu anda yatay seyirde işlem görmeye devam ediyor. Günün önemli hisse senetleri diğerlerinden net şekilde pozitif ayrışmaya başladı.
Yorumlar (0)