İran’a Bitcoin Madenciliği Önerisi! Ülkede Yaptırımlar Azalabilir

İran devletine bağlı olan bir think tank kuruluşundan devlete Bitcoin madenciliği yapılması önerisi geldi.

İran’a Bitcoin Madenciliği Önerisi! Ülkede Yaptırımlar Azalabilir
İran devletine bağlı olan bir think tank kuruluşundan devlete Bitcoin madenciliği yapılması önerisi geldi. Bitcoin madenciliği ile ilgili rapor hazırlayan kuruluş raporda, madencilik faaliyetlerinin ülkeye sağlayacağı gelirlerle ilgili değerlendirmelerinin paylaştı. Yıllık gelir miktarını büyük oranda arttıracağı iddia edilen Bitcoin madenciliğinin, aynı zamanda ülkeye uygulanan yaptırımları da hafifleteceği iddia edildi. Kuruluş hazırladığı raporda Bitcoin madenciliğinin ülkeye katacağı ekonomik avantajlarla ilgili de açıklamalarda bulundu.

İran’da Bitcoin madenciliği yapılmasının ülkeye birçok avantaj sağlayacağını iddia eden think tank kuruluşu, madencilikle elde edilecek Bitcoin’lerin ülkeye uygulanan yaptırımları azaltacağını iddia ediyor. Hazırlanan raporda Bitcoin’lerin kolay takip edilemediği bu nedenle ülkedeki yerel otoriteler tarafından borsada rahatlıkla kullanılabileceği de belirtildi.

Bitcoin Madenciliği İle Büyük Kazançlar Elde Edilebilir

İran’daki yerel basın organları tarafından paylaşılan raporda Bitcoin madenciliği ile ülke ekonomisine büyük katkı sağlanabileceği ve yıllık gelirlerin ciddi oranda yükseleceği de iddia edildi. Kuruluş Bitcoin madenciliği ile günde 2 milyon dolar yılda ise 700 milyon dolar ek gelir sağlanabileceğini iddia ediyor. Kuruluş Bitcoin madenciliği işlem ücretlerinden de yıllık 22 milyon dolar kazanç elde edileceğini belirtti.

Bitcoin Madenciliği İran Ekonomisi ve İstihdam İçin Avantaj Yaratacak

Think tank kuruluşu tarafından Bitcoin madenciliği ile ilgili hazırlanan raporda bu faaliyetlerin ülke ekonomisine birçok açıdan katkı sağlayacağı belirtildi. Bitcoin madenciliği ile yerel para birimi kullanımının artacağını iddia eden kuruluş aynı zamanda istihdam oranlarının da yükseleceğini belirtti.

Bitcoin madenciliği sayesinde İran’daki vatandaşların Bitcoin almak için yabancı para birimlerinin kullanma ihtiyaçlarının azalacağının belirtildiği raporda bu şekilde İran’ın yerel para birimi olan riyalin kullanımının artacağı açıklandı. Aynı zamanda Bitcoin madenciliği ile enerji sektörünün gelişmesi ve mühendis ihtiyacının artmasına bağlı olarak istihdam oranlarının da yükseleceği belirtildi.
Yorumlar (0)