İş Arayanlara 2021 Yılı Desteği! Masrafları Bakanlık Karşılayacak

2021 yılı desteklerinden birisi de Aile Bakanlığı'nın istihdam yardım parası. Bu destek ile sosyal yardım almakta olan vatandaşlar iş aramaları durumunda masraflar için ödeme alır. Bunun yanında iş başvurusu onaylanırsa bakanlık ek ödeme yapacak.

İş Arayanlara 2021 Yılı Desteği! Masrafları Bakanlık Karşılayacak

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı - Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü üzerinden sağülanan destekler arasında iş arayanlar için istihdam yardım parası bulunuyor. Bu destek ödemesini almak isteyenlerin sağlamaları gereken şartlar ve ödeme detayları şu şekilde;

AİLE BAKANLIĞI'NDAN İŞ ARAYANLARA DESTEK

Sosyal yardım alan vatandaşlar çalışma istediklerinde bakanlık hem iş arama döneminde hemde iş bulma sürecinde ek destek sağlar. 

İş arama döneminde sağlanan destek istihdam yardım parası yol masrafı, traş masrafı gibi durumlar için ödenir. Ödemeler bir yıl içinde en fazla 3 defa yapılır. Zaten sosyal yardım alan vatandaşların faydalanabildiği bu destek 120 TL'ye kadar çıkmaktadır. İş bulma parası için başvurular kaymakamlık bünyesinde yer alan sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıflarına yapılır. 

İş arama sonucu başvuruları kabul edilenlere iş bulma parası ödenir. Bu yardım parası ise daha yüksek tutarlıdır. İş arayan, başvuruda bulunan ve başvurusu kabul olan vatandaşlar sosyal yardımlaşma vakıflarından 800 TL'ye kadar ödeme alabilir. Bu destek ödemeleri bir yıl için en fazla 1 defa ödenir. Bu desteğin amacı ise evrak sağlık raporu, bir aylık yol parası gibi masrafların karşılanması 

BAŞVURU İŞLEMLERİ TEK BİR YERE

İş arayanlar için sağlanan bu destek ödemesinden faydalanacak olanlar başvurularını kendi kaymakamlıklarına yapacaklar. Kaymakamlık bünyesinde yer alan sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıflarına yapılacak başvurular onaylanması durumunda ödemeler alınabilecek.

Emlak365.com