İş Bankası Açıkladı! Müşterilere Tek Tek Mesaj Atıldı, Faizler Değişti!

İş Bankası tarafından bir açıklama yapılarak faizlerin değiştiği duyuruldu. İş Bankası'nın bu değişikliği tek tek müşterilere bildirildi. 

İş Bankası Açıkladı! Müşterilere Tek Tek Mesaj Atıldı, Faizler Değişti!

Türkiye'de bankacılık ektöründe önemli gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Bankalar tam kapanma dönemi iler farklı çalışma prensiplerine adapte olmaya çaba gösterirken finansal anlamda da bazı değişikliklerin yapıldığı zaman zaman müşterilere bildirilmeye devam ediliyor.

Türkiye'nin en köklü özel bankalarının başında gelen ve çok ciddi bir müşteri portföyüne sahip olan İş Bankası'ndan bir son dakika hamlesi yapıldı. İş Bankası tarafından müşterilere iletişim kanalları yoluyla bir mesaj gönderilerek yapılan finansal değişiklik net şekilde bildirildi. 

EK HESAP FAİZ ORANLARI YENİDEN BELİRLENDİ

İş Bankası'nın aldığı ve duyurduğu son karara göre ek hesap faizlerinin aylık yüzde 1,98, gecikme faiz oranının ise yüzde 2,28 olarak belirlendi. Bu yeni faiz kararı müşterilere bildirilirken uygulanan faiz politikasının diğer bankacılık ürünlerine yansıtılıp yansıtılmayacağı merak ediliyor. İş Bankası'nın ek hesap ürününü kullanan müşteriler artık bu faiz oranından sorumlu olacaklar. Bu faiz oranları ilehesaplar işletilecek ve müşterilerin ödeyecekleri maliyetler belirlenecek. İş Bankası'nın ek hesap faiz maliyeti hakkında ne zaman yeni bir değişiklik yapacağı bilinmezken ilerleyen aylarda Merkez Bankası'nın faiz indirimlerine gitmesi durumunda ek hesap faizlerinde de bir düşüşün meydana gelebileceği belirtildi. 

İŞ BANkASI BANKA ŞUBELERİ ÇALIŞMA SAATLERİ

Öte yandan koronavirüs tedbirleri kapsamında tam kapanmaya geçiş yapılması bankacılık sektörünün yeni bir çalışma düzenine geçmesine neden oldu. Bu kapsamda bankaların önce çalışma saatleri değişti. Türkiye Bankalar Birliği (TBB) tarafından alınan tavsiye kararına göre banka şubelerinin 10:00 ile 16:00 saatleri arasında hizmet vermeleri kararlaştırıldı. Bankalar da bu alınan tavsiye kararına uyacaklarına dair açıklamalar yapmaya başladılar. İş Bankası da bu doğrultuda banka şubelerinde mesai saati değişikliğine gidildiğini açıkladı. Buna göre İş Bankası şubelerinde 10:00'da başlayan mesai 12:30'a kadar devam edecek. 12:30'dan 13:30'a kadar öğle tatili yapacak olan İş Bankası şube çalışanları vatandaşlara 13:30 ile 16:00 saatleri arasında hizmet verecekler.

Yorumlar (0)