İş Bankası Kredi Faizleri Güncellendi! İhtiyaç, Taşıt ve Konut Kredisi Faizi Yükseldi

Kredi çekmek istiyorum diyen kişilerin en çok tercih ettikleri bankalar arasında yer alan İş Bankası kredi faiz oranlarını güncelledi.

İş Bankası Kredi Faizleri Güncellendi! İhtiyaç, Taşıt ve Konut Kredisi Faizi Yükseldi
Kredi çekmek istiyorum diyen kişilerin en çok tercih ettikleri bankalar arasında yer alan İş Bankası kredi faiz oranlarını güncelledi. İş Bankası konut kredisi, ihtiyaç kredisi ve taşıt kredisi faiz oranı yükseldi. Aralık 2020 faiz oranı listesi!

Aralık ayına girilmesi ile beraber bankalar kredi faiz oranlarını güncellemeye başladı. Merkez Bankası tarafından açıklanacak olan Aralık ayı faiz kararı öncesinde enflasyon rakamında yaşanan hızlı yükseliş ile bankalar Merkezi beklemeden faiz oranlarını yukarı yönlü revize etmeye başladı.

İŞ BANKASI KONUT KREDİSİ FAİZ ORANI YÜKSELDİ! 

Yapılan güncelleme sonrasında İş Bankası konut kredisi faiz oranı da ne yazık ki yükseldi. 10 Aralık 2020 tarihinden itibaren İş Bankası konut kredisi başvuru formu dolduran kişiler yüzde 1.40 faiz oranı ile konut kredisi kullanabilecek. 120 ay vadeli 100 bin lira konut kredisi kullanan kişilerin aylık taksit tutarı 1.725 TL olurken kredinin toplam geri ödemesi ise 207 bin 38 TL olarak gerçekleşecek.

İŞ BANKASI İHTİYAÇ KREDİSİ FAİZ ORANI YÜZDE 1.50 OLDU! 

Ne yazık ki ihtiyaç kredisi çekmek isteyenler için İş Bankası ihtiyaç kredisi faiz oranı da yükseldi. Bankanın sigortalı ihtiyaç kredisi paketi faiz oranı yüzde 1,50 olarak revize edildi. 36 ay vadeli 10 bin liranın ihtiyaç kredisi aylık taksit tutarı yapılan güncellemenin ardından 379,84 TL olarak gerçekleşti.

İŞ BANKASI TAŞIT KREDİSİ FAİZ ORANI YÜZDE KAÇ? 

Araç satın almak için taşıt kredisi kullanmak isteyen kişiler için İş Bankası araç kredisi faiz oranı;

36 aya kadar vadeli araç kredisi paketinde yüzde 1,45

37-60 ay vadeli araç kredisi paketinde ise yüzde 1.55 olarak açıklandı.

Emlak365.com
Yorumlar (0)