İş Yatırım / Barışkan: Karadeniz'de Bulunan Doğalgaz Müjdesi Sonrası Hangi Hisseler Alınır?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan doğalgaz müjdesi sonrası gözler borsaya ve enerji şirketlerinin hisselerine çevrildi.

İş Yatırım / Barışkan: Karadeniz'de Bulunan Doğalgaz Müjdesi Sonrası Hangi Hisseler Alınır?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan doğalgaz müjdesi sonrası gözler borsaya ve enerji şirketlerinin hisselerine çevrildi. Konu hakkında açıklamada bulunan İş Yatırım Araştırma- Strateji Uzmanı Halil Barışkan hisse senetleri için beklenen hareketlenmeleri ve doğalgaz müjdesinin etkileyeceği şirket hisselerini değerlendirdi.

İş Yatırım Araştırma- Strateji Uzmanı Halil Barışkan Bloomberg HT programının canlı yayınında doğalgaz müjdesinin hisse senetlerine olan etkilerini değerlendirdi. DOĞALGAZ MÜJDESİ SONRASI HANGİ HİSSE ALINMALI?Doğalgaz müjdesi beklentisi ile borsa yükselmiş ve dolar kuru düşmüştü. Müjdenin açıklanması ile realizasyon başlamış, müjde beklentisi ile fiyatlanan borsa ve dolar kuru sert hareketler ile yatırımcıların yakın takibine girmişti. Konu hakkında Bloomberg HT kanalının canlı yayınına katılan İş Yatırım Araştırma- Strateji Uzmanı Halil Barışkan "Son 2 günkü fiyatlamaya baktığımızda Tüpraş ve PETKİM'de çok ucuz olması nedeni ile spekülasyonlar sonrasında ciddi bir primleme gördük. Daha önceden çıkan haberlerde ortaya çıkarılan metreküpün çok altında bir rezerv açıklanması hem beklenti gerçekleşti sat hareketi hem de manşetlerden düşük çıkması ile beraber çok sert satışlar geldi. Başladığı noktaya kadar devam edip etmeyeceği aslında piyasaya bağlı. Bu tarz hareketlerde çok yüksekten maliyetler nedeni ile bazen çıkış noktasını gördükten sonra dahi düzeltme hareketi sonrası başladığı noktaya kadar taşındıktan sonra da dur noktası ile düşüşler yaşandığını görebiliyoruz. Piyasanın genel iştahı da burada çok önemli olacaktır. Çok yukardan maliyetlenmeler olduğu için başladığı seviye ve altı da görülebilir. Genel piyasa iştahına bağlı olarak hareketin büyük bir bölümünün geri verilmesi beklenebilir" diyerek hisse senedi alanlar için önemli uyarılarda bulundu. Emlak365.com
Yorumlar (0)