Işık Menkul Dolar Kuru, İnfo Yatırım Altın Fiyatları Yeni Direnç ve Destek Noktaları!

Piyasalar Merkez Bankası tarafından yarın açıklanacak olan faiz kararına odaklanırken altın fiyatları ve dolar kuru için beklentiler de yatırımcılar tarafından yakından takip ediliyor. İNFO Yatırım ve Işık Menkul tarafından açıklanan son değerlendirmeler ile uzman yorumları haberimizde!

Işık Menkul Dolar Kuru, İnfo Yatırım Altın Fiyatları Yeni Direnç ve Destek Noktaları!
Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası olarak atanan Şahap Kavcıoğlu'nun ilk kez başkanlık edeceği Merkez Bankası Nisan ayı PPK toplantısı ile açıklanacak faiz kararı için geri sayım başladı.

Merkez Bankası Nisan faiz kararı yarın açıklanacak. Piyasalar bugünden yaşanabilecek gelişmeleri ve olası senaryoları değerlendirmeye başlarken özellikle de kararın altın fiyatları ve dolar kuru üzerindeki etkileri ile ilgili analizler dikkat çekiyor.

İNFO YATIRIM ALTIN YORUMU:ALTIN FİYATLARI İÇİN YENİ DİRENÇ VE DESTEK NOKTASI NE?

Türkiye'nin en köklü yatırım şirketleri arasında yer alan İNFO yatırım tarafından açıklanan yeni notta altın fiyatları için yaşanan gelişmeler değerlendirildi. ABD Hazine tahvil faizleri noktasında yaşanan düşüşlere dikkat çekilen notta yaşanan bu düşüşün altında yükselişi desteklediği dile getirildi.

FED Başkanı Powell tarafından yapılan açıklama ile ekonomiye yönelik çizilen iyimser tablonun altın fiyatları üzerinden baskı oluşturduğu ve yeniden düşüşe neden olduğu belirtilirken ons altın fiyatı için direnç noktası 1745.75 – 1760.45 – 1781.50 dolar seviyesi olarak belirlenirken altın fiyatları için yeni destek noktası ise 1720.96 – 1700.88 – 1680.43 dolar olarak ilan edildi.

IŞIK MENKUL YATIRIM DOLAR KURU RAPORU: DOLAR KURUNDA YENİ DESTEK VE DİRENÇ NOKTASI KAÇ TL OLDU?

Işık Menkul tarafından yayımlanan raporda 8.22-8.09 bandını takip edecekleri dile getirilirken direnç noktası 8,28 TL ve destek bariyeri olarak ise 8.04 - 7.99 TL seviyesini takip edeceklerini söyledi. Piyasalar açıklanacak olan ekonomik verileri ve Merkez Bankası faiz kararını takip edecek.
Yorumlar (0)