İŞKUR Duyurdu, Mayıs Ayı İşsizlik ve Kısa Çalışma Ödeneği Maaşı Ödemeleri Başlıyor!

Mayıs ayına ilişkin işsizlik maaşı ve kısa çalışma ödeneği ödemeleri bugün itibari ile hesaplara yatırılmaya başlıyor. İŞKUR tarafından yapılan duyuru ile Mayıs ayı işsizlik maaşı ve Mayıs ayı kısa çalışma ödeneği maaşı için ödemelerin bugün itibari ile hesaplara yatırılmaya başlandığı duyuruldu.

İŞKUR Duyurdu, Mayıs Ayı İşsizlik ve Kısa Çalışma Ödeneği Maaşı Ödemeleri Başlıyor!

Pandemi döneminde yaşanan ekonomik çalkantı ve getirilen zorunlu kısıtlama kararları nedeni ile pek çok işyeri zorunlu olarak kapatılmış, kapatılan ya da faaliyetine zorunlu olarak ara veren işyerlerinde çalışan kişilerin mağdur olmalarının önlenmesi adına kısa çalışma ödeneği maaşı ödemesi başlamıştı. Süreçte işsizlik maaşı ve kısa çalışma ödeneği ödemeleri hakkında İŞKUR tarafından son dakika açıklaması yapıldı. 

MAYIS AYI İŞSİZLİK MAAŞI ÖDENEĞİ NE ZAMAN YATACAK?

Mayıs ayına ilişkin işsizlik maaşı ödemeleri bugün itibari ile hesaplara yatırılmaya başlanacak. İŞKUR tarafından yapılan duyuru ile "Mayıs ayına ilişkin İşsizlik ve Kısa Çalışma Ödeneği ödemeleri 4 Haziran'da (bugün) vatandaşlarımızın banka hesaplarına yatırılacaktır. Sistemde IBAN bilgileri bulunmayan vatandaşlarımızın ödemeleri ise PTT aracılığı ile gerçekleştirilecektir. 

MAYIS AYI KISA ÇALIŞMA ÖDENEĞİ NE ZAMAN YATACAK?

İşsizlik maaşı ödemelerinin yanı sıra kısa çalışma ödeneği de 4 Haziran 2021 Cuma günü yani bugün itibari ile hesaplara yatırılacak. Kurum üzerinden IBAN numarası tamamlayan kişiler için kısa çalışma ödeneği maaşı otomatik olarak hesaplara yatırılırken hesap numarası tanımlı olmayan kişiler ise maaşlarını PTT şubeleri üzerinden şahsen kimliklerini kullanarak tahsil edecekler.

Kısa çalışma ödeneği işyerlerindeki normalleşme sürecinin başlaması nedeni ile yeniden uzatılacak mı tartışmaları ile gündeme gelirken hem işverenler hem de çalışanlar tam açılma yaşanana ve tüm yasaklar kaldırılana kadar kısa çalışma ödeneği desteğinin verilmesini talep ediyorlar.

Yorumlar (0)