İŞKUR Günlük 70 TL, 81 TL, 110 TL Ödeme Yapıyor! İşsizler, Kadınlar ve Öğrencilere

Türkiye İş Kurumu tarafından sağlanan mesleki kurslar çok sayıda vatandaşın iş öğrenmesine, iş öğrenme sürecinde maddi destek almasına ardından ise iş bulmasına katkı sağlıyor.

İŞKUR Günlük 70 TL, 81 TL, 110 TL Ödeme Yapıyor! İşsizler, Kadınlar ve Öğrencilere
Türkiye İş Kurumu tarafından sağlanan mesleki kurslar çok sayıda vatandaşın iş öğrenmesine, iş öğrenme sürecinde maddi destek almasına ardından ise iş bulmasına katkı sağlıyor. Çok sayıda meslek grubunda sağlanan meslek kursu programları ile iki ana dalda sağlanıyor.

* Mesleki Eğitim Kursları

* İşbaşı Eğitim Programları

Bu iki kurs programında da vatandaşlara çok özel destekler sağlanıyor. İşsizler, öğrenciler, kadınlar hatta bebekli annelerin faydalanabileceği programlar aile bütçesine katkı sağlıyor.

MESLEKİ EĞİTİM KURSLARI - GÜNLÜK 70 TL'YE KADAR ÇIKIYOR

İŞKUR mesleği olmayan vatandaşlara yeni meslek öğrenimi sağlamak, mesleği olan vatandaşların nitelikleri geliştirmek ve mesleği olup iş bulamayan vatandaşlara ise iş bulabileceği alanlarda meslek öğretmek amacıyla meslek kursları düzenleniyor.

Çok farklı iş kollarından yayımlanan meslek kursları ile hem kadınlar hemde erkekler kendilerine göre iş bulabileceği alanlarda meslek öğrenebiliyorlar. Meslek kurslarına katılan vatandaşlara iş öğrenimin yanında zaruri ihtiyaçları için ödemelerde yapılıyor. Meslek kursları toplam 60 iş günü devam ediyor ve ödemelerde günlük hesap üzerinden ödenir.

Kim Ne Kadar Günlük Yevmiye Alır?

Sanayi sektöründeki mesleklerde düzenlenen istihdam garantili mesleki eğitim kurslarına katılanlara günlük 70 TL ödeme yapılır. Bunun dışında geleneksel meslek kursları için günlük 45 TL, istihdam garantisiz kurslar için günlük 35 TL, İş'te Anne Projesi kapsamında kadınlara günlük 110 TL ödeme yapılır. Kadınlara ayrıca 2-5 yaş arasındaki çocuklar için aylık 400 TL bakıcı desteği de verilir.

İŞBAŞI EĞİTİM PROGRAMLARI - GÜNLÜK 110 TL'YE KADAR ÇIKIYOR

İşbaşı Eğitim Programları, meslek kurslarından daha farklı bir sisteme sahiptir. İşbaşı eğitim programlarında işverenler kurs ilanı açarlar. Kurslara katılanlara işin başında mesleki eğitimler verilir.

Kişi burada eğitim sürecinde meslek öğrenimi kazanır. İşbaşı eğitim programlarının temel amacı talep edilen meslek gruplarında iş bilen personellerin yetiştirilmesidir. İşbaşı Eğitim Programları ile vatandaşlar iş garantili eğitim almış olurlar.

İşbaşı Eğitim Programları, mesleki eğitim kurslarından farklı olarak daha uzun süre devam eder. Günde en az 5 en fazla 8 saat olan işbaşı eğitim programları 3 aydan 6 aya kadar devam eder. Bazı meslek gruplarında bu süre 9 aya kadar çıkabilir.

Günlük Ödemeler Ödemeler Daha

İş arayan statüsündeki vatandaşlar için günlük 108,68TL, öğrenciler için 81,51TL, işsizlik ödeneği alanlar için 54,34TL, işbaşı eğitim programlarına katılan kadınlara günlük 110 TL, geleceğin meslekleri olarak belirlenen meslekleri için günlük 115 TL ödeme yapılır. Bakıcı desteği işbaşı eğitim programlarında da devam eder.
Yorumlar (0)