İŞKUR Haftada 3 Gün Çalışan Üniversite Öğrencilerine 2 Bin 425 Lira Cep Harçlığı Ödeyecek

Toplum Yararına Çalışma programlarına katılan üniversite öğrencileri haftada 3 günlük çalışma ile aylık 2 bin 425 lira cep harçlığı kazanacak! Türkiye'de açılan üniversite sayısının artması ile beraber üniversite öğrencisi sayısı da rekor oranda artış gösterdi.

İŞKUR Haftada 3 Gün Çalışan Üniversite Öğrencilerine 2 Bin 425 Lira Cep Harçlığı Ödeyecek

Toplum Yararına Çalışma programlarına katılan üniversite öğrencileri haftada 3 günlük çalışma ile aylık 2 bin 425 lira cep harçlığı kazanacak!

Türkiye'de açılan üniversite sayısının artması ile beraber üniversite öğrencisi sayısı da rekor oranda artış gösterdi. Öğrenim maliyetlerinin günden güne yükselmesi öğrencilerin destek ihtiyaçlarını da arttırdı. Bunlardan biride toplum yararına çalışma programı ile geliyor. Toplum Yararına Çalışma Programı İle Öğrenciler 3 Gün Çalışarak 2 Bin Liradan Fazla Para Kazanacak! Açıklanan yeni programa göre üniversite öğrencilerine haftada 3 gün çalışarak maaş alma imkanı sunulacak. Üniversite öğrencileri 3 ay boyunca toplum yararına çalışma programlarında günde 3 saat çalışacak ve toplamda 2 bin 425 lira para kazanacak. Sabah Gazetesi tarafından yapılan habere göre öğrenciler için çalışma programında sona gelinirken yakında programın açıklanacağı ve başvuruların kabul edileceği belirtildi. Başvurular İŞKUR Üzerinden Kabul Edilecek İŞKUR tarafından yapılan yeni duyuru ile öğrencilere yaz tatili boyunca günde 3 saat çalışarak para kazanma imkanı tanınacak. Öğrenciler Haziran ayından Eylül ayına kadar açılacak yeni programlar ile beraber kamu kurum ve kuruluşlarında çalışacaklar. Üniversitelerin lisans ve lisansüstü bölümlerinde okuyan öğrenciler "doğanın korunması, kültürel mirasın restorasyonu, korunması ve tanıtılması, kütüphanelerin bakımı ve düzeni ile kamu kurumlarının kültürel ve sosyal hizmetlerinin desteklenmesi' gibi alanlarda istihdam edilecek. Çalışan öğrenciler günlük 67,36 lira günlük ücret ile istihdam edilecek. Bu sayede programa tam saatli olarak katılarak toplamda 12 hafta ve 36 gün çalışan öğrenciler 2 bin 425 lira para kazanabilecek. Emlak365.com


Yorumlar (0)