İŞKUR'dan Çalışmayan Kadınlara, Ev Hanımlarına Aylık 1000 TL Ek Gelir İmkanı!

Çalışma hayatına katılamayan kadınlara yönelik olarak Türkiye İş Kurumu İŞKUR yeni bir iş imkanı sundu.

İŞKUR'dan Çalışmayan Kadınlara, Ev Hanımlarına Aylık 1000 TL Ek Gelir İmkanı!

Çalışma hayatına katılamayan kadınlara yönelik olarak Türkiye İş Kurumu İŞKUR yeni bir iş imkanı sundu. Ev hanımlarına yönelik olarak geliştirilen özel proje kapsamında evden çalışarak ek gelir kazanmak isteyen ev hanımları aylık 1000 TL düzenli para kazanma imkanı elde edecekler.

Özellikle de pandemi döneminde ekonomide yaşanan daralma geçim sıkıntısının artmasına neden olurken süreçte ev hanımları da daha fazla ek gelir imkanı arayışına girdi. Farklı sebeplerden dolayı çalışamayan kadınlara yönelik İŞKUR tarafından yeni bir proje geliştirildi. Yürütülen proje kapsamında evde paketleme işi ile ek gelir imkanı sunuldu. EV HANIMLARINA İŞKUR'DAN EVDE PAKETLEME İŞİ İLE AYLIK DÜZENLİ PARA KAZANMA İMKANI! Ev hanımlarının kendi gelirlerini elde ederek ekonomik özgürlüklerini kazanmaları, aile ekonomisine katkıda bulunmaları ve çalışma hayatına girmelerini teşvik etmek amacı ile İŞKUR tarafından başlatılan ev hanımlarına  yönelik evde paketleme projesi belirlenen pilot illerde hayata geçirildi. Bu nedenle İŞKUR'a gidip başvuru yapmadan önce mutlaka telefonla İŞKUR'u arayarak bu projenin yaşadığınız şehirde olup olmadığını sorgulamanız gerekiyor. Pilot illerde olan kişiler ilk olarak İŞKUR evde ek iş başvuru formu dolduracaklar ardından sonra kendilerine en yakın İŞKUR şubesi üzerinden kayıt olacaklar. Başvuru yapan kişilerin sahip oldukları sertifika belgelerini de teslim edecekler. İŞKUR'a paketleme işleri geldiği anda kayıt yapan kişilere bu işler dağıtılmaya başlanacak. Cep telefonu numarasına gönderilen işler ile ev sahipleri el becerilerine göre evde 3-4 saatlik bir çalışma ile aylık en az bin liraya yakın para kazanma imkanı elde edecekler. 

İŞKUR EVDE EK İŞ BAŞVURUSU NEREDEN, NASIL YAPILACAK?Ev hanımlarının yayımlanan ilanları takip etmeleri gerekecek. İŞKUR tarafından yayımlanan ilanların üzerine ev hanımları İŞKUR üzerinden başvuru yaparak bu işlerden almak için talepte bulunacak. Doldurulan form üzerinden İŞKUR meslek danışmanı ev hanımının sertifikalarını, cep telefonunu ve iletişim bilgilerini kayıt altına alacak. Bu bilgilerin tümü İŞKUR tarafından oluşturulan özel bir havuza aktarılacak. Gelen iş talepleri bu havuz üzerinden sistem tarafından otomatik olarak eşleştirilecek ve nitelikleri uyan ev hanımlarına evde ek iş verilecek. İlk gelen bilgilere göre evde kına paketleme, poşet katlama, sabun yapma, takı kutusu katlama, mandal montajı gibi herkesin yapabileceği basit işler verilecek. Kadınlara yapmış oldukları iş karşılığında parça başı ödeme yapılacak. Yani ev hanımı ne kadar fazla iş yaparsa o kadar fazla para kazanma imkanı elde edecek. Günlük sadece 3-4 saatlik çalışma ile ev hanımları aylık en az bin TL en fazla bin 500 TL ek gelir kazanabilecekler. Ev hanımlarına kulak temizleme çuğubu paketleme, tel toka kutulama, bitki çayı paketleme, gömlek yakası dikme, nikah şekeri yapmak, kravat dikimi gibi farklı çok sayıda iş imkanı sunulacak. Ev hanımları bu basit işleri günlük  düzenli olarak yaparak para kazanırken hem ekonomik özgürlüklerini elde edecekler hem de alie ekonomisine katkıda bulunacak. Emlak365.com

Yorumlar (0)