İslam Memiş Açıkladı: Altın Ne Zaman Yükselişe Geçer 2021?

Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş, Merkez Bankası faiz kararı sonrasında altın fiyatları için yön ne olur sorusuna yanıt verdi. Yüzdük, yüzdük kuyruğuna geldik diyen Memiş, altın fiyatları ve gümüş için agresif yükseliş beklediğini duyurdu. Altın ne zaman yükselecek, altının fiyatları ne olur, yükselecek mi, ne zaman yükselecek, yükselişe geçecek?

İslam Memiş Açıkladı: Altın Ne Zaman Yükselişe Geçer 2021?
Son dönemde dalgalı seyir izleyen altın fiyatları hakkında yeni bir uzman yorumu da Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş tarafından yapıldı. 2020 yılında pandemi krizi ile rekor üzerine rekor kıran gram altın 540 TL seviyesini görerek tüm zamanların en yüksek seviyesini görerek rekor kırmıştı.

2020 yılının son çeyreğinde başlayan zayıflama 2021 yılında sert bir düşüş dalgasına dönerken özellikle de yüksek fiyatla altın alanlar yaşanan düşüş dalgasının ardından büyük zarara uğramıştı. Dünyada yaşanan ekonomik dalgalanma, koronavirüs vaka sayısı ve yeni teşvik paketleri sonrasında gözler bir kere daha altın fiyatlarına çevrildi.

ALTIN FİYATLARI NE ZAMAN YÜKSELİŞE GEÇECEK, ALTIN YÜKSELİR Mİ?

Son dönemin en çok araştırılan konuları arasında yer alan altın fiyatları hakkında yeni açıklamalarda bulunan İslam Memiş yüzdük yüzdük kuyruğuna geldik diyerek altın yatırımlarını uyardı. Memiş "Altın fiyatlarında yaşanan düşüşleri baskı olarak görerek hareket etmeyin, önümüzdeki günlerde ben hem altın hem de gümüş fiyatlarında agresif yükselişler bekliyorum.

Yaşanan bu yükselişin ardından bazıları keşke bende bu fiyatlardan altın alsaydım diyecekler. Geride bıraktığımız 4 aylık süre zarfında altın yatırımcıları son derece sıkıntılı bir dönemden geçtiler ve bizim yüzümüz ne zaman gülecek diye sormaya başlamışlardı. Küresel borsalarda yaşanan ralliler, Amerika'da 10 yıllık tahvil faizlerinde yaşanan yükseliş, kripto para piyasasındaki rekorlar ile beraber gümüş ve altın fiyatları düşmüştü.

Bu düşüş aslında büyük yatırımcıları ve Merkez Bankalarına alım için iyi bir fırsat sunmuş oldu. Yaşanan bu fiyat düşüşünü önümüzdeki günlerde Merkez Bankalarının ve büyük yatırımcılarının nasıl büyük bir fırsata döndürdüklerini önümüzdeki günlerde göreceğiz. Özellikle de Mayıs ve Haziran ayı itibari ile agresif yükselişler yaşandığını göreceğiz" diyerek beklenen yükseliş için Haziran ayına işaret etti.
Yorumlar (0)