İslam Memiş Altın ve Gümüş Yorumu Son Dakika: Orta ve Uzun Vadede Gram Altın ve Gümüş Fiyatı Ne Olur?

Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş altın yorumları ile takip edilmeye devam ediliyor. Altın fiyatları ne olur sorusuna yanıt veren İslam Memiş, uzun vadeli ve orta vadeli altın fiyatı tahmini beklentisi ile gümüş fiyatları 2021 yorumları ile yine çok konuşulacak açıklamalara imza attı. Gram altın 600 TL olur mu, ne zaman olur, altın fiyatları ne zaman yükselir?

İslam Memiş Altın ve Gümüş Yorumu Son Dakika: Orta ve Uzun Vadede Gram Altın ve Gümüş Fiyatı Ne Olur?
Altın fiyatları dalgalı seyretmeye devam ederken özellikle de 500 lira seviyesinden altın alan yatırımcılar, altın borcu olanlar ve düğün yapacak olan kişiler altın fiyatlarını yakından takip etmeye devam ediyor.

GRAM ALTIN 600 TL OLUR MU, NE ZAMAN OLUR?

Konu hakkında katıldığı bir televizyon programının canlı yayınında açıklamalarda bulunan Altın ve para piyasaları uzmanı İslam Memiş altın yorumu ile beklentilerini açıkladı. Memiş "505 lira seviyesinden sonra orta vadede 540-560 lira, biraz daha uzun vadede yılın sonunda 600 lira seviyeleri benim için sürpriz olmayacaktır. Bugün 600 lira seviyesini duyan yatırımcılar şaşırıyor ve belki de abartı buluyor.

Ama şu bir gerçek ki Türkiye ekonomisinin durumu ortada, sağlam bir yerde değil. Dünya ekonomileri çok iyi bir yerde değil. Jeopolitik riskler artıyor. Bana şunu demeleri lazım. Rusya ile Ukrayna arasında bu gerginliği biz biliyorduk.

Çin Amerika arasında gerginlik yaşanır mı, yaşanmaz mı? Çin ile Amerika İran'da ne planlıyor? İran bizim komşu ülkemiz, burada yaşanacak olan olaylar bizi nasıl etkiler? Yani bu belirsizlikler her geçen gün artıyor.

Jeopolitik riskler arttıkça ons altın tarafından bir yükseliş göreceğiz. Malum Türk ekonomisinin TL'nin durumu ortada. İşte doların durumu, enflasyon ve faizin durumu ortada. Gram altında 540 lira seviyesi kırılınca bu nedenle 600 lira seviyesini görmemiz sürpriz değil.500 LİRA ÜZERİNDE GRAM ALTIN ALANLAR NE YAPACAK, TERS POZİSYONDA YAKALANAN ALTIN YATIRIMCISI BEKLEMELİ Mİ?

Dolarla alış satış işlemine yatırımcının alışması gerekiyor. Ons dolara bağlı olduğu için, altın karşılığında dolar olduğu için TL ile işlem yapmayı unutun ve dolarla işlem yapın. TL ile işlem yapanlar hep ters pozisyonda kalıyorlar.

Yatırımcıların bu nedenle dolarla işlem yapmaya alışması gerekiyor. Bugün 1 kg. altının fiyatı 58 bin 500 dolar. Yani 58 bin 500 doları veren yatırımcılar bu para karşılığında 1 kg. külçe altın alıyorsun.

Bunun karşılığında bankaların parite işlemleri var. Oradan yapabilirsiniz, kuyumculara giderek işlem yapabilirsiniz. Kapalı çarşıda ve kuyumcularda da işler bu şekilde ilerliyor.2021 YILINDA GÜMÜŞ ALTINDAN DAHA FAZLA GETİRİ SAĞLAYACAK!

Gümüş 2020 yılında olduğu gibi 2021 yılında da altını tahttan edecek. Bence gümüş altından daha fazla getiri sağlayacaktır diye düşünüyorum. Yatırımcıları da gümüş konusunda uyarıyorum.

Rasyo ve fiziki gümüş konusunda araştırmalarım var onları da 15 gün içinde açıklayacağım. Fiziki tarafta gümüş almak isteyenlerden ne yazık ki yüksek masraflar isteniyor. Rasyo yönünde gümüş konusunda 50 seviyesinin altında bir rasyo bekliyorum" diyerek beklentilerini açıkladı. Altın fiyatları son dönemde yine son derece sert ve düşüşlere imza atarken yaşanan yükselişler satış fırsatı, düşüşler ise alış fırsatı yaratması nedeni ile yatırımcılar tarafından yakından takip ediliyor.

NOT: Burada yer alan bilgiler İslam Memiş tarafından yapılan açıklamalardan derlenerek oluşturulmuş olup, emlak365.com olarak yatırım tavsiyesi verilmemiştir. Bu bilgilere dayanılarak yatırım yapılmaması önerilmektedir. Bu bilgiler yatırım tavsiyesi olarak kullanılamaz.
Yorumlar (0)