İslam Memiş Son Dakika Altın Yorumları ve Gümüş Yorumu: Sağlam Tokat Yiyecekler!

Başarılı tahminleri ile piyasanın en çok takip edilen yorumcuları arasına adını yazdırmayı başaran altın ve para piyasaları uzmanı İslam Memiş çok önemli açıklamalarda bulundu.

İslam Memiş Son Dakika Altın Yorumları ve Gümüş Yorumu: Sağlam Tokat Yiyecekler!
Başarılı tahminleri ile piyasanın en çok takip edilen yorumcuları arasına adını yazdırmayı başaran altın ve para piyasaları uzmanı İslam Memiş çok önemli açıklamalarda bulundu.

TEPETAKLAK OLAN ALTIN FİYATLARI İÇİN YÖN NE OLUR?

Altın fiyatları hakkında yapmış olduğu başarılı tahminler ile adını duyuran İslam Memiş altın piyasalar hakkındaki son öngörülerini duyurdu. İslam Memiş sosyal medya hesabı üzerinden yayımlamış olduğu son videosunda piyasalarda yaşanan dalgalanmayı değerlendirerek "Son 4 aydır altın fiyatlarında kötü bir düşüş eğilimi sürmüştü. Mart ayında beklenen altın fiyatlarındaki yükseliş yaşanacak mı sorusuna yanıt arıyoruz.

ALTIN VE GÜMÜŞ FİYATLARI BU HAFTA YÜKSELİR Mİ?

Hafta sonu Amerika'da beklenen teşvik paketi onaylandı. Piyasalar zaten 14 Mart tarihine kadar bu onayın çıkmasını bekliyordu. Hafta sonu twitter hesabımdan paylaşmıştım, özellikle de bu hafta ülke yöneticilerinden kripto paralar hakkında gelecek mesajlara odaklandığımı, Türkiye ile diğer ülkeler arasındaki olumlu gelebilecek haber akışlarını takip etmeye devam edeceğimi açıkladım.

Dolar kurunda bu hafta bazı kısmi geri çekilmeler bekliyorum. Bu geri çekilmeler gram altın ve gümüşün gram fiyatlarını bir miktar sınırlayabilir. Yaşanan bu yükselişlerin tümünün tepki seviyeleri olduğunu söyleyebilirim.

 Altının gram fiyatı ilk işlem gününde yükselişle başlarken günlük 407 - 415 TL bant aralığını, haftalık bazda ise 407 - 417 TL aralığını takip edeceğim. Ons altın bugün 1700 -1720 dolar aralığını takip edeceğim. Haftalık bazda ise 1740 dolar seviyesine kadar takipte olacağım.

Gümüşün gün içinde 6,09 -6,29 TL seviyesini takip edeceğim. Gümüşte yükselişin sürmesi için 6,30 TL seviyesini kırması gerekiyor. Önümüzdeki haftadan itibaren Merkez Bankası faizi arttırsın diyerek hamleler gelecektir ki bu da dolar kurunu yukarı çekebilir. ABD tahvil faizlerinde bir miktar geri çekilme yaşanabilir. Ancak FED bu konu hakkında bir müdahalede bulunmayacağını söyledi.

Fiziki altın talebinde büyük bir artış var. Çin, Hindistan ve Türkiye gibi ülkeler fiziki altına olan taleplerini sürdürüyorlar. Dünya genelinde 2021 yılında kısıtlamaların kaldırılması ile beraber fiziki altında olan talebin artış göstereceğini hep beraber göreceğiz. Altın ve gümüş fiyatlarında orta ve uzun vadeli yatırımcılara mutlaka beklemelerini tavsiye ediyorum.

Dalgalı piyasalarda herkesin pozisyonunu korumasını öneriyorum. Özellikle de doların anavatanına dönüyor olması eşittir gelişmekte olan ülkelerin para piyasasında doların düşük seviyede kalmayacağını gösteriyor. Dolar kurunun 6,20 TL, hatta 6,00 TL seviyesine kadar düşeceği görülüyordu, şimdi ise rekor yükselişler bekleniyor. Bu da demek oluyor ki piyasalar oynak ve her şey bir anda değişebiliyor.

YAKINDA DEVLETLERDEN SAĞLAM BİR TOKAT YİYEBİLİRLER! 

ABD 10 yıllık tahvil faizlerinde ben artık bir normalleşme yaşanmasını bekliyorum. Yaşanan bu normalleşme ile beraber değerli metaller kısa vadede rahat bir nefes alabilirler. Yakında piyasa oyuncuları devletlerden bu alanda sağlam bir tokat yiyecekler ve kumar piyasası bittiğinde altın ve gümüşün yolu açılır. Ben şahsen dolar pozisyonumu altına çevirdim. Kasım ayına kadar yoluma altın, gümüş ve buğday olarak devam edeceğim" dedi.

NOT: Burada yer alan bilgiler yatırım tavsiyesi değildir. Söz konusu içerik bilgilendirme amacı ile oluşturulmuş olup kişilere yatırım tavsiyesi verilmemiştir.
Yorumlar (0)