İslam Memiş'ten Sakın Satmayın Uyarısı! Bundan Sonra Düşüş Yok Diyerek Gram Altın Tahminini Değiştirdi!

Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş değerlendirmelerde bulundu. Altın fiyatlarında artık gerileme gibi bir durumun olmayacağını söyleyen İslam Memiş fiyatların sürekli olarak yükseleceğine dair beklentisini ortaya koydu.

İslam Memiş'ten Sakın Satmayın Uyarısı! Bundan Sonra Düşüş Yok Diyerek Gram Altın Tahminini Değiştirdi!

Altın piyasalarında son günlerdeki güçlü tutum uzmanların altın yorumlarında güncelleme yapmalarına neden oldu. Fiyatlarda bir gerileme olabileceğini ve bunun da alım fırsatı anlamına geleceğini söyleyen uzmanlar artık altın piyasasının şartlarının tamamen değiştiğini açıklamaya başladılar. Bu uzman isimlerden birisi de Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş oldu.

BUNDAN SONRA DÜŞÜŞ DİYE BİR ŞEY YOK!

Altın fiyatlarının artık durdurulamayacağını söyleyen İslam Memiş, “Altın fiyatları aldı başını gidiyor. Ortalık tam Kurtlar Vadisi oldu. Ben Merkez Bankası'nın faiz kararından dolayı dolar kurunda gerileme beklemiştim ama karar metnindeki düzeltme o beklentiyi de ortadan kaldırdı. Bundan sonra artık düşüş diye bir şey yok. Bundan sonra herkes gözünü yukarıya doğru çevirecek. Dolar kurunda 9 TL, gram altında 600 TL ve gümüşte 12 TL öngörülerimin artık yolu açıldı.” dedi.

GRAM ALTIN 600 TL OLACAK!

Yükselmeye başlayan altın fiyatların daha yükseliş trendinin başında olduğunu söyleyen İslam Memiş, “Yıllardır Türk lirası ile işlem yapılmaması gerektiğini ve dolar ile işlem yapılması gerektiğini söylüyorum. Gram altın yükselişlerini 600 TL'ye kadar devam ettirecek. Vakalar artmış, risk yükselmiş. Gram altın 472 TL oldu diye neden satalım? 3-5 kuruş için neden bunu yapalım? Yatırım bozuk paraların peşinde dolaşmak mıdır? Ufakcı olmayın büyük düşünün. Dünyada büyük kaoslar var. Jeopolitik riskler var. Küresel piyasalarda korku endekslerinde yükseliş var. Daha bu fiyatlar başlangıç.” ifadelerini kullandı.

ALTIN 3-5 AY ALIM FIRSATI VERMEZ

Altın fiyatlarının Mayıs ve Haziran aylarındaki seyri hakkında da öngörülerini açıklayan İslam Memiş, “Altın piyasasında bir alım fırsatı olacağını tahmin ediyordum ama o ihtimal de kalmadı. Gram altında artık 500 TL'li rakamları gündemimize alacağız. Mayıs ve Haziran aylarında ise gram altın fiyatlarında ciddi bir yükseliş meydana gelecektir. Haziran sonunda gram altın için 600 TL'li rakamları konuşacağız. Bunun için kimse rehavete kapılıp üç kuruş kar için varlıklarını satmasınlar. Dünyada riskler devam ettiği sürece varlıklarında al sat yapanlar zarar etmeye devam edecekler. 400 TL'ye aldığın gram altını 472 TL'ye satıp karını aldın, çok güzel. Ne olmuş oluyor sen Türk lirasına döndün. Bununla da kalmadın altın piyasasından da çıktın. Türk lirası değer kaybetmeye devam ediyor ne oldu senin 70 TL'lik karın. Sattığın altını geri alabilecek misin? Altın piyasası daha sana 3-5 ay alım fırsatı verecek mi zannediyorsun.” şeklinde konuştu.

VARLIKLARINIZI SATMAYIN UYARISI

Yatırımcılara uyarıda da bulunan İslam Memiş, “Beni takip eden insanlar bana soruyorlar işte altın şu kadar oldu satalım mı veya dolar şu kadar oldu satalım mı? Ben bugüne kadar kimseye sat diye bir şey demedim. Bunu demem de! Ben satmaktan yana değilim. Benim yatırım anlayışım birikimden, tasarruftan yanadır. Satmayı değil arttırmayı düşün. 100 gram altının varsa onu nasıl 150 gram yaparım diye kafa yor. Bozuk paralarla uğraşma, bozuk paralardan çok ses gelir. Birikimlerin fiziki olarak yanında olsun. İstediğin zaman, istediğin gibi onu kullanabilmelisin. Burada ne demek istediğimi yakında anlarsınız. O yüzden varlıklarınızı satmayın, kısa vadeli düşünmeyin.” açıklamasını yaptı.

Not: Haberimizde yer alan değerlendirmeler ilgili ekonomiste ait düşüncelerdir. Bu yorumlara sadece bilgilendirme amacıyla haberimizde yer verilmiştir. Dolayısı ile yatırım kararı alırken bu yorumlar dikkate alınarak hareket edilmemelidir. Sitemiz üzerinden kesinlikle yatırım tavsiyesi verilmemektedir.

Yorumlar (0)