İslam Memiş'ten Şok Altın Yorumu: Elinde Altını Olanlar Dikkat, Aman Tezgaha Gelmeyin...

Para piyasaları ve değerli maden uzmanı İslam Memiş altın fiyatları için son dakika yorumu ile önemli açıklamalarda bulundu. Elinde altını olanlar dikkat, elinde altını olanlar ne yapmalı, altın satmak için doğru zaman mı, bu fiyatlarla altın gümüş alınır mı, satılır mı? Son dakika altın yorumu detayları haberimizde...

İslam Memiş'ten Şok Altın Yorumu: Elinde Altını Olanlar Dikkat, Aman Tezgaha Gelmeyin...
Merkez Bankası Başkanı görev değişimi sonrası piyasalar hareketli saatler geçirmeye devam ederken özellikle de Cuma günü 400 lira seviyesine kadar geri çekilen altın kuru büyük bir sıçrama yaşadı.

ELİNDE ALTINI OLANLAR NE YAPMALI, ALTINIMI SATMALI MIYIM?

İslam Memiş You Tube kanalı üzerinden yayımlamış olduğu videosunda ekonomide yaşanan son dalgalanma hakkında bilgilere yer vererek "Burada yer alan bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Bu kanaldaki yorumlar sadece kişisel görüşlerimi içermektedir. Bu nedenle kanalımda yer alan yorumları dikkate alarak kesinlikle yatırım yapılmamalıdır. Hayırlı haftalar diliyorum herkese. Özellikle de piyasada yaşanan kur şoku ile son derece stresli bir dönemden geçiyoruz.

Kimileri lanet olsun dövize, yeter ki ülkeme bir zarar gelmesin derken, kimileri de ne kadar para kazandıklarını hesaplıyor. Gerçek olan şu ki ne yazık ki bir kur şoku yaşıyoruz. Ancak bu kur şoku ekonomik kaynaklığı değil siyasi kaynaklı. Yabancı yatırımcılar istiyordu, yüksek faiz, düşük kur.Merkez Bankası 200 baz faiz artırımına gitti mi, gitti. Dolar 7.56 lira seviyesinden 7.20 lira seviyesine kadar düştü mü. Yani dolarını 7.50 liradan satanlar 7.20 lira alma fırsatını yakalamadı mı, yakaladı. Yani yabancı yatırımcılar bir taşla 3 kuş vurdu mu, vurdu.

Tabi ki kararların doğru ya da yanlış olduğu tartışılamaz. Merkez Bankası başkanlarının daha görev süreleri dolmadan sık sık değiştirilmesi güven açısından bir sıkıntı yaratır. Yabancı yatırımcı ya da samimi yatırımcı bu yaşananları bir fırsata çevirebilir. İlk önce ekonomik kriz, sonra kaos, sonra siyasi istikrarın bozulması.

BEN ŞAHSEN SİYASİ İSTİKRARIN BOZULMASI TALİMATININ VERİLDİĞİNİ DÜŞÜNÜYOR! 

Gerçek olan şu var ki Türkiye ekonomisi ve vatandaşları bunu hak etmedi. Bugünden itibaren serbest piyasalarda, döviz bürolarında geniş makas aralığı olduğu bir piyasaya uyandığımızı unutmayalım.Televizyon ekranlarında gördüğünüz dolar kuru 8.05 lira ama serbest piyasaya geldiğinizde elinizdeki doları 7.89 lira seviyesinden bozuyorsunuz 8.20 lira seviyesinden yerine koyuyorsunuz. Bugün döviz büfesinin önünde kuyruklar oluşturan vatandaş elindeki doları 7.89 liradan bozuyor 8.20 liradan yerine yenisini alıyor.

Euro'yu ekranda 9.59 lira olarak görünüyor ancak elinizde ki Euroyu 9.39 liradan bozuyorsunuz 9.76 lira seviyesinden alıyorsunuz.

KUYUMCUDA GRAM ALTIN KAÇ TL, NE KADAR OLDU?

Gram altını ekranda 448 lira olarak görüyorsunuz ama 443 liradan bozuyorsunuz 462 liradan alıyorsunuz. Belirsizlik korunduğu için makas aralıkları son derece açıldı. Gümüşün gram fiyatı ekranlarda 6.66 lira olarak görünürken 6.46 lira seviyesinden bozuyorsunuz 6.94 lira seviyesinden yerine koyuyorsunuz.ELİNDE ALTINI OLANLAR DİKKAT! ALTIN DÜŞECEK Mİ, YÜKSELECEK Mİ, ELİNDE ALTINI OLANLAR NE YAPMALI, ALTIN BOZDURMAK MI?

Şu anda altını olan herkes bu soruya yanıt arıyor. Ama bunu ben dahil kimse şu anda bilemez. Şu anda yapılan ilk açıklamalarda piyasayı serbest bırakacakları yönünde, yani müdahale olmayacak gibi görünüyor.

Biz haftalar boyunca bir sabah uyandığınızda çok sürpriz bir piyasa ile karşılaşabilirsiniz dediğimizde çok gülen vardı. Ama bugün hepsi ağlıyor. Tekrar bir müdahale, herhangi bir olumlu açıklama gelirse gram altının direnç seviyesi 420 lira seviyesi kırıldıktan sonra 448 liraydı. Kısa vade olabilir.

Bunlar olabilir seviyeler, tekrar 420 lira bir sürpriz olmaz. Sonrası şu anda belli olmadığı için bence insanlar elindeki varlıkları bozdurarak hata eder. Nasıl geçen Ağustos ayında koşa koşa 540 liradan altın alanlar şu anda ağlıyorlarsa aynı durum yaşanabilir. Şu anda piyasada bekle gör zamanıdır, kumar oynama zamanı değil. 7.89 - 8.20 lira makas aralığı olan bir piyasada sana ekmek yedirmezler. Bu makas aralığını öyle bir açarlar ki size kırıntı bile yedirmezler.Burada ciddi bir süreç var. Belirsiz ortamlarda kısa vadede dalgalanmaları fırsata çevirmek isteyenlerin biraz daha düşünmesi lazım. Kan kokusunu aldı yabancılar. Türkiye'yi rahat bırakmazlar. Çıktığı anda hep Türkiye'den hep bir şeyler isteyecekler. Bu nedenle varlıklarınızı korumanız gerekiyor. Sosyal medyada yayımlanan fake hesaplardan yapılan algıları dikkate almayın, tezgaha gelmeyin.

GRAM ALTIN 560 TL OLACAK! 

Benim öngörüm gram altının bu sene 560 liraya kadar çıkabileceği yönünde. Ancak şu anda ekranlarda görülen fiyatlar tezgahlarda yok. Makas aralığı son derece açıldı. Bu makas aralığı ile şu anda işlem yapmak büyük risk" diyerek yeni video çekerek Cuma gününe kadar yeni değerlendirmede bulunacağını dile getirdi.

NOT: Burada yer alan bilgiler İslam Memiş tarafından yapılan açıklamalardan oluşmakta olup, emlak365.com olarak yatırım tavsiyeyi verilmemiştir.Altın fiyatları an itibari ile yükselişini sürdürürken şu anda serbest piyasada gram altın 445 lira ve çeyrek altın alış 696 lira ve satış 726 lira fiyatı üzerinden işlem görüyor. Dolar kuru 7.92 TL seviyesinde bulunurken Euro kuru ise 9.5052 lira üzerinden satılıyor.
Yorumlar (0)