İsrail Şirketi Grayscale BTC Trust İle Kazancını İkiye Katladı!

İsrail’de konumlanan Shahan isimli bir emeklilik firmasının geçen yıl Grayscale Trust’a 100 milyon dolarlık yatırım yaptığı açıklandı.

İsrail Şirketi Grayscale BTC Trust İle Kazancını İkiye Katladı!
İsrail’de konumlanan Shahan isimli bir emeklilik firmasının geçen yıl Grayscale Trust’a 100 milyon dolarlık yatırım yaptığı açıklandı. Bu yatırım yapıldığında ise BTC fiyatı 21.000 dolar seviyesindeydi. BTC’de yaşanan 50 bin dolar düzeyine artış ardında ise bu emeklilik şirketinin yapmış olduğu GBTC yatırımı üzerinden yüksek bir kara geçtiği açıklandı.

Shaham Tarafından Yapılan Açıklamalar

Emeklilik şirketinin kurucusu olan Gilad Altshuler, GBTC yatırımı yapmadan önce birkaç sene düşündüklerini belirtti. BTC’nin fiyatının 21.000 dolar olduğu tarihte ise 100 milyon dolarlık bir GBTC yatırımı yapmaya karar verdiklerini, bunun hem Garyscale’yi hem de onları kara geçirdiğini belirtti.

Şirket, daha sonrasında ise 100 milyon dolardan 200 milyon dolara yükselen bir portföye sahip olduklarını ve GBTC’lerin üçte birini ise tekrar sattıklarını ifade etti. Satışlar ardından porföyün şu anki güncel değerinin ise 150 milyon dolar olduğunu açıkladılar. Bu kapsamda ilk adımda ayrılan 100 milyon dolarlık sermayenin çok üzerinde bir kara, ek satışlara rağmen ulaşıldı.

Yatırım İçin Temkinli Yaklaşıldı!

Emeklilik şirketi yatırım yapmadan önce BTC fiyat hareketlerini detaylı şekilde incelediklerini ve aslında bu denli oynaklığa sahip bir fiyat analizinin onlarını korkuttuğunu ifade etti. Yine de GBTC yatırımına yönelme kararı aldıklarını ve sonunda hem kendilerinin hem de Grayscale’nin bu işlemden karlı çıktığını dile getirirdi.

İkinci GBTC Yatırımı Gündeme Geldi!

Diğer yandan dün Digital Currency Group’ta Grayscale cephesinde Bitcoin Trust’a 250 milyon dolar yatırım yapabileceğini ifade etmişti. Bu haberin gündeme yansıması ardından ise BTC fiyatlarında yükseliş beklentisi başlamıştı. Haber ardından 56 bin dolar rakamının üzerinde şekillenen BTC ile yatırımcıların kazançlarını katladıkları görüldü.

Son yatırım kararı ardından Grayscla’nin bir yeni bir kazancı daha gündeme taşıması bekleniyor. Emeklilik şirketinin hamlesi ile getirisini 2 kat yükselten Grayscale, Digital Currency Group tarafından yapılacak 250 milyon dolarlık GBTC yatırımı ardından değerini tekrar yükseltecek.
Yorumlar (0)