İşsizlik Maaşı ve Kısa Çalışma Ödeneği Mayıs Ayı Ödeme Tarihi Açıklandı!

Özellikle de pandemi döneminde işsizlik maaşı ve kısa çalışma ödeneği alan kişilerin sayılarında artış yaşanmıştı. Peki, Nisan ayı işsizlik maaşı Mayıs ayında yatacak mı, ücretsiz izin desteği, işsizlik ödeneği Mayıs ayı ödemesi ne zaman, kısa çalışma ödeneği Mayıs ayı tarihi belli mi, bayramdan önce alınacak mı, yatırılacak mı, yatar mı?

İşsizlik Maaşı ve Kısa Çalışma Ödeneği Mayıs Ayı Ödeme Tarihi Açıklandı!

Pandemi döneminde işten çıkarılan, işten çıkarma yasağı sonrasında ücretsiz izne çıkarılan kişilere Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından ücretsiz izin ödeneği olarak ta anılan kısa çalışma desteği ve işsizlik maaşı ödemeleri yapılmaya başlanmıştı. 

Süreçte söz konusu rakamlar için bir kere daha uzatma kararı alınmıştı. Konu hakkında açıklama yapan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin Nisan ayına ait kısa çalışma desteği ve işsizlik maaşı ödeneği için beklendiği üzere bayramdan önce ödeme yapılacağını duyurdu. 

KISA ÇALIŞMA ÖDENEĞİ VE İŞSİZLİK MAAŞI MAYIS AYINDA YATAR MI, BAYRAMDAN ÖNCE YATIRILACAK MI?

Konu hakkında resmi sosyal medya hesabı üzerinden açıklama yapan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin beklendiği üzere ödemelerin bayramdan önce 5 Mayıs 2021 tarihi itibari ile hak sahiplerinin hesaplarına yatırılacağını duyurdu.

Bakan Bilgin yapmış olduğu sosyal medya paylaşımında "Nisan ayına ilişkin Kısa Çalışma ve İşsizlik Ödeneği ödemelerini yarın (5 Mayıs) hesaplara yatırıyoruz. Ödemeler vatandaşlarımızın banka hesaplarına yatırılacak, IBAN bilgileri bulunmayan veya hatalı olan vatandaşlarımız ise ödeneklerini PTT üzerinden alabilecekler" diyerek IBAN Bilgisi bulunmayan ya da IBAN bilgisi hatalı olan kişilerin ödemelerini PTT şubeleri üzerinden alacaklarını, diğer kişilerin ise banka hesaplarına maaşlarının otomatik olarak yatırılacağını dile getirdi. 

KISA ÇALIŞMA ÖDENEĞİ NE ZAMAN BİTECEK / SONA ERECEK?

Mart ayında sona ermesi planlanan kısa çalışma ödeneği pandeminin etkilerinin devam etmesi nedeni ile bir kere daha uzatılmış, konu hakkında açıklama yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Nisan, Mayıs ve Haziran aylarında da ödemelerin devam edeceğini dile getimişti.

Yorumlar (0)