İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'ndan Son Dakika Asgari Ücret Müjdesi Geldi!

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu tarafından son dakika açıklaması yapılarak İBB, iştirak şirketleri ve bağlı kuruluşlarında çalışan kişiler için 2021 asgari ücret zammı için müjdeli haber verildi! 2021 yılında İBB çalışanları için asgari ücret kaç TL olacak, asgari ücretli işçilere ne kadar maaş verilecek? .

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'ndan Son Dakika Asgari Ücret Müjdesi Geldi!

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu tarafından son dakika açıklaması yapılarak İBB, iştirak şirketleri ve bağlı kuruluşlarında çalışan kişiler için 2021 asgari ücret zammı için müjdeli haber verildi! 2021 yılında İBB çalışanları için asgari ücret kaç TL olacak, asgari ücretli işçilere ne kadar maaş verilecek?

Emlak365.com / İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu sosyal meyda hesabı üzerinden yapmış olduğu açıklama ile İBB çalışanlarına asgari ücret müjdesi verdi. İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, İŞTİRAK ŞİRKETLERİ VE BAĞLI KURULUŞLARINDA ÇALIŞANLARA 2021 ASGARİ ÜCRET MAAŞI ZAM MÜJDESİ GELDİ! İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu tarafından resmi sosyal medya hesabı üzerinden yapılan açıklama ile asgari ücretli belediye çalışanlarına yüksek zam müjdesi geldi. İBB Başkanı İmamoğlu tarafından yapılan açıklamada "1 Ocak 2021 tarihinden itibaren İBB, iştirak şirketleri ve bağlı kuruluşlarında çalışan personeller için asgari ücret net 3100 TL olacaktır. Halkımıza ve çalışanlarımıza duyururuz" ifadeleri ile 2021 yılında İBB, iştirak şirketleri ve belediyeye bağlı olan kuruluşlarda çalışan kişiler için en düşük asgari ücret rakamının 3 bin 100 TL olacağı ilan edildi. ADANA BÜYÜKŞEHİR VE ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ DE BENZER KARAR ALMIŞTI! Hatırlanacağı üzere Cumartesi günü Adana Büyükşehir Belediyesi ve Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından da benzer açıklamalar yapılarak asgari ücretin 3 bin 100 TL olduğunu duyurmuştu. CHP tarafından meclise verilen Asgari Ücret Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun Teklifi ile asgari ücretin 3 bin 100 liraya yükseltilmesi talep edilmişti. 


Yorumlar (0)