İstanbul Büyükşehir Belediyesi Salgın Nedeniyle Düşen Gelirlerini Toplamak İçin Tasarruf Çalışmalarına Başladı!

Koronavirüs salgını nedeniyle yaşanan ekonomik daralma İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ni de etkiledi. Ekrem İmamoğlu yaptığı son açıklamalarda etkilenen belediye gelirleri nedeniyle tasarruf çalışmalarına başladıklarını açıkladı. Tasarruf çalışmaları belediye hizmetlerini etkileyecek mi?

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Salgın Nedeniyle Düşen Gelirlerini Toplamak İçin Tasarruf Çalışmalarına Başladı!

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, 3 günlük sokağa çıkma yasağı nedeniyle il genelinde alınan önlemlerden bahsetti. Pandemi sürecinin İstanbul ili için nasıl geçtiğinin raporlaması yapılarak bölgede yaşayan vatandaşlara konu hakkında bilgiler verildi.

Sadece Türkiye’de 3 binden fazla kişinin salgın nedeniyle hayatını kaybettiğinin altını çizen Ekrem İmamoğlu ‘Hayatını kaybeden tüm vatandaşlarımıza Allahtan rahmet ve yakınlarına baş sağlığı diliyorum. Hastalıkla mücadele eden vatandaşlarımıza da acil şifalar temenni ediyorum. Sağlık çalışanlarımızın bu mücadelede yeri çok ayrı. Cephenin en önünde savaşan tüm sağlık çalışanlarımıza teşekkür ederim’ dedi.

Salgının ekonomik daralmaya neden olduğu ifade edilmiş ve bunun altı çizilmişti. Bunun ardından İstanbul’da da durumun farksız olduğu ve ekonomik bir sıkıntının yaşandığının altı çizildi. İstanbul’da pek çok işletmenin salgın nedeniyle kapatıldığının altını çizerken, yardıma muhtaç olan vatandaşların sayısının da giderek arttığı belirlendi.

Hizmetler Aksatılmadan Tasarruf Seferberliği Başlatıldı

Ekonomik sıkıntıların İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ni etkilediğini belirten Ekrem İmamoğlu bu süreçte belediye tarafından tasarruf çalışmalarının başlatıldığının altını çizdi. Ancak bu tasarruf çalışmalarının  , belediye tarafından gerçekleştirilen hizmetleri aksatmadan devam edeceği ve bu noktada herhangi bir hizmet aksaklığına neden olmayacağı ifade edildi.

Şehirde bulunan yardıma muhtaç vatandaşların belirlenmesinin ardından tarihin en büyük yardım kampanyasını başlattıklarını belirten Ekrem İmamoğlu ‘530 bin aileye gıda yardım desteği veriyoruz. Ramazan ayının sonuna kadar bu yardımlarımız devam edecek. 30 bin öğrencimize yıllık olarak 3200 lira eğitim desteği vermeye devam ediyoruz. 281 bin vatandaşımıza ise İstanbul Kart aracılığıyla nakit yardımı yapmaya devam ediyoruz’ dedi.

Yorumlar (0)