İstanbul Kuyumcular Odası Başkanından Uzman Yorumu: Gram ve Ons Altın Fiyatı Tahmini Dudak Uçuklattı!

Altın fiyatları dalgalı seyrini devam ettirirken uzman yorumları ve altın fiyatı tahminleri bu nedenle yakından takip ediliyor. Sektörün kalbini tutan kuyumcular odası başkanı altın fiyatı tahmini ve yorumu ile çok konuşulacak açıklamalara imza attı. Gram altın 600 TL, ons altının fiyatı 2 bin doları aşar mı, yükselmeye devam eder mi, düşecek mi, ne zaman düşer?

İstanbul Kuyumcular Odası Başkanından Uzman Yorumu: Gram ve Ons Altın Fiyatı Tahmini Dudak Uçuklattı!

Pandemi döneminde 2020 yılında getiri rekorları kıran altın fiyatları yıl sonuna doğru değer kaybı yaşamaya başlamış, 2021 yılında adeta erimişti. 420 lira seviyesine kadar gerileyen gram altın fiyatı son dönemde yeniden yönünü yukarıya çevirirken hem dolar kuru hem de altın fiyatları yeni rekorlar serisine başlamıştı. 

GRAM ALTIN FİYAT TAHMİNİ: EKİM AYINDA GRAM ALTIN KAÇ TL OLUR, ONS ALTININ FİYATI KAÇ DOLAR OLUR?

İstanbul Mücevherciler Kuyumcular ve Sarraflar Derneği Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Yıldırımtürk altın fiyatları hakkında Sözcü Gazetesine yapmış olduğu değerlendirmesinde ons altın fiyatlarında 2021 yılının birinci yarısı sona ermeden 1950 dolar seviyesini görebileceğini belirtirken Eylü ve Ekim aylarında ise ons altın fiyatı tahmini için ise 2 bin 250 doları işaret etti. 

Türkiye'de altın piyasasının kalbinin attığı İstanbul'da Kuyumcular Odası Başkanlığı görevini üstlenen Yıldırımtürk gram altın fiyatı tahmini olarak ise Eylül ve Ekim aylarını işaret ederek 600 lira rakamını söyledi. Bazı nedenler sayarak altın fiyatlarında yükseliş yaşanacağı beklentisini savunan Yıldırımtürk altın fiyatlarının yükselişini sürdüreceğini iddia etti.

Yıldırımtürk dolar kurunda yaşanan yükseliş, turizm sektöründe pandemi etkisi ile beklenen gelirin elde edilememesi, enflasyon rakamlarının yükselmesi, yabancı yatırımcının hızla Türkiye'den çıkması ve Merkez Bankası'na olan güvende yaşanan kayıp nedeni ile altın fiyatlarında yükselişin süreceğini dile getirdi. 

Not: Burada yer alan bilgiler İstanbul Mücevherciler Kuyumcular ve Sarraflar Derneği Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Yıldırımtürk tarafından yapılan açıklamalardan derlenmiş olup, emlak365.com sitesi tarafından yatırım tavsiyesi verilmemiştir. Burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım yapılmamalıdır.

Yorumlar (0)