İşveren Sendikası TİSK'ten Son Dakika 2021 Asgari Ücret Zammı, Vergi ve Prim Açıklaması!

Asgari Ücret Tespit Komisyonu 2. tur görüşmeleri tamamlanırken Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu (TİSK) Genel Sekreteri 2021 asgari ücret zam oranı için son dakika açıklamasında bulundu.Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu (TİSK) Genel Sekreteri Akansel Koç gerçekleşen Asgari Ücret Tespit Komisyonu 2.

İşveren Sendikası TİSK'ten Son Dakika 2021 Asgari Ücret Zammı, Vergi ve Prim Açıklaması!
Asgari Ücret Tespit Komisyonu 2. tur görüşmeleri tamamlanırken Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu (TİSK) Genel Sekreteri 2021 asgari ücret zam oranı için son dakika açıklamasında bulundu.

Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu (TİSK) Genel Sekreteri Akansel Koç gerçekleşen Asgari Ücret Tespit Komisyonu 2. tur toplantısı sonrasında açıklamalarda bulundu.

PATRONLARDAN ASGARİ ÜCRET AÇIKLAMASI GELDİ! 

Düzenlenen asgari ücret tespit komisyonu toplantısı sonrasında işverenler adına açıklama yapan Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu (TİSK) Genel Sekreteri Akansel Koç "İstihdamı korumak, ilave istihdam sağlamak, yeni yatırım ortamı oluşturmak ve salgınla zor durumda kalan sektörlerin üzerindeki baskıyı azaltmak için dengeli bir asgari ücretin belirlenmesi her zamankinden daha da önemli hale gelmiş bulunuyor" sözleri ile bu sene zam pazarlığının pandeminin etkisi altında gerçekleştiğinin unutulmaması gerektiğini söyledi.

TİSK'TEN VERGİ VE PRİM DÜZENLEMESİ ÇAĞRISI 

Asgari ücret zam teklifi hakkında değerlendirmede bulunan Koç "Rekabet içerisinde olduğumuz ülkelerin ve OECD ortalamasının oldukça üstünde olan ücret üzerindeki vergi ve prim yüklerinin uygun seviyelere çekilmesi hem çalışanlarımıza hem de işverenlerimize nefes aldıracak bir adım olacaktır" diyerek vergi düzenlemesine işaret etti.

ASGARİ ÜCRETTEN KAÇ TL VERGİ KESİLİYOR?

2020 yılı asgari ücret tutarı üzerinden asgari ücretli çalışanlardan asgari geçim indirimi (AGİ) sonrası 154.50 TL gelir vergisi, 22.34 TL de damga vergisi olmak üzere toplamda 176,84 TL vergi kesintisi yapılıyor.

Bu vergilerin kaldırılması ile asgari ücrete yapılacak olan zammın yanı sıra 176 liralık ekstra bir artış meydana gelmiş olacak.

Emlak365.com
Yorumlar (0)