Jim Rogers:  Devletler Bitcoin için Risk Oluşturmayı Sürdürüyor

George Soros ile beraber Quantum hedge fonunun kurucu olan ve efsane yatırımcı olarak anılan Jim Rogers, Raoul Pal’e açıklamalarda bulundu.

Jim Rogers:  Devletler Bitcoin için Risk Oluşturmayı Sürdürüyor
George Soros ile beraber Quantum hedge fonunun kurucu olan ve efsane yatırımcı olarak anılan Jim Rogers, Raoul Pal’e açıklamalarda bulundu. Küresel piyasalar, para ve emtia piyasaları hakkında birçok farklı görüşünü paylaşan Jim Rogers röportajında Bitcoin hakkında da açıklamalarda bulundu. Bitcoin’in kazançları ile ilgili değerlendirme yapan Rogers, geçmişte Bitcoin almadığı için pişmanlık duyduğunu belirtti.

Jim Rogers verdiği röportajda pandemi sürecinin sonrasında piyasalarda yatırımcı sayısındaki yükselişe dikkat çekti. Yatırımcı sayısındaki artış ile beraber bazı piyasalarda balon oluşmaya başladığını da belirten Rogers, devlet politikalarının ise bu balon oluşumunun önünde duracağını belirtti. Devletlerin sürekli para basmasının balon oluşumunu durduracağını açıklayan Rogers, röportajının devamında kripto para piyasası, Bitcoin ve riskleri hakkında da açıklamalarda bulundu.

Efsane Yatırımcı Bitcoin Almadığı İçin Pişman Olduğunu Açıkladı

Efsane yatırımcı Jim Rogers açıklamalarında Bitcoin’in son dönemlerde yaşadığı fiyat artışı ile ilgili değerlendirmeler yaptı. Bitcoin’in özellikle 2021 yılının başından bu yana yaşadığı yükseliş ile beraber çok fazla kazandırdığını ve Bitcoin’e yatırım yapmadığı için pişman olduğunu açıklayan Rogers, aynı zamanda Bitcoin’in başarısı ile diğer kripto paraların başarısızlığını da kapattığını açıkladı. Birçok kripto paranın başarısız olduğunu ve piyasadan silindiğini belirten Rogers, en popüler birimin Bitcoin olduğunu ve başarısı ile silinip giden kripto paraları unutturduğunu açıkladı.

Jim Rogers: Bitcoin Ödeme Yöntemi Olursa Devletler Yasaklayabilir

Jim Rogers konuşmasında ABD Hazine Bakanı Janet Yellen’in Bitcoin için spekülatif bir varlık söylemini de hatırlatarak devletlerin Bitocin için risk oluşturmaya devam ettiğini açıkladı. Bitcoin’in yatırım aracı olmaktan çıkıp ödeme biçimine dönüşmesi durumunda devletlerin lider kripto para birimini yasaklayabileceğini belirten Rogers, devletlerin kontrolü kaybetmeyi sevmediğini, tekel olmak isteyeceğini belirtti. Bu nedenlerden kaynaklı Bitcoin’in ABD dolarına alternatif bir ödeme sistemi olmasının riskli olduğunu açıkladı.
Yorumlar (0)