JP Morgan'dan Kritik Altın Uyarısı! Gram, Çeyrek Altının Fiyatı ve Dolar Kuru Açılış Fiyatları

Koronavirüs salgını için büyük önem taşıyan aşı tedavisinde olumlu haberlerin peş peşe gelmesi ile gerileyen altın fiyatları hakkında JP Morgan yeni bir değerlendirme raporu yayımladı.

JP Morgan'dan Kritik Altın Uyarısı! Gram, Çeyrek Altının Fiyatı ve Dolar Kuru Açılış Fiyatları
Koronavirüs salgını için büyük önem taşıyan aşı tedavisinde olumlu haberlerin peş peşe gelmesi ile gerileyen altın fiyatları hakkında JP Morgan yeni bir değerlendirme raporu yayımladı. Detaylar haberimizde...

Pandemi döneminin parlayan yatırım aracı olan altın fiyatları koronavirüs tedavisi için geliştirilen aşı çalışmalarından olumlu haberler gelmeye başlaması ile düşüşe geçmişti. Yaşanan gelişmelerden sonra yatırımcıların yeniden riskli varlıklara geçiş yapması ile değer kaybı yaşayan altın fiyatları hakkında JP Morgan yeni bir değerlendirme raporu yayımladı.

JP MORGAN ALTIN FİYATLARI RAPORU: KORONAVİRÜS AŞI HABERLERİ VE ABD TEŞVİK PAKETİ ALTIN FİYATLARINI NASIL ETKİLER?

JP Morgan banka stratejistleri tarafından yayımlanan raporda "ABD’nin büyük bir bölümünde mali teşvik paketine ihtiyaç var fakat beklenenden iyi gelen ekonomik veriler Senato’nun hemen hareket etmesini geciktirecektir. Koronavirüs aşısının onaylanmasına çok yaklaşılması ve zor geçen mali teşvik görüşmeleri, altın fiyatları için oynak bir zemin oluşturuyor" sözleri ile yaşanan sürecin altın fiyatlarına olan etkisi hakkında görüş bildirildi.

ALTIN FİYATLARI BUGÜN GÜNE NASIL BAŞLADI, 10 ARALIK 2020 ÇEYREK VE GRAM ALTIN NE KADAR, KAÇ TL?

Amerika tarafından üzerinde çalışılan teşvik paketleri ile ilgili gelen haberlerden sonra altın fiyatlarında bir miktar geri çekilme yaşanmıştı. 10 Aralık 2020 Perşembe günü yaşanan gelişmelerin ardından gram altın fiyatı yeni güne düşüş eğilimli olarak başladı. Gram altın 460,22 TL alış fiyatı, 460,30 TL satış fiyatı ile işlem görürken çeyrek altın ise 756,10 TL oldu.

DOLAR BUGÜN NE KADAR OLDU, 1 DOLAR KAÇ TL?

Dolar kuru ise güne yükselişle başladı. 1 Dolar 7,8317 TL olurken 1 Euro ise düşüş eğilimli olarak 9,4510 TL seviyesinden işlem görüyor.

Emlak365.com
Yorumlar (0)