JPMorgan Anketi Bitcoin Endişelerini Gösterdi

Kripto para piyasasına dair yaptığı araştırma, anket ve analizlerle sık sık gündeme gelen JPMorgan, hazırldığı son anket ile kripto para piyasasına yönelik endişeleri ortaya koydu.

JPMorgan Anketi Bitcoin Endişelerini Gösterdi
Kripto para piyasasına dair yaptığı araştırma, anket ve analizlerle sık sık gündeme gelen JPMorgan, hazırldığı son anket ile kripto para piyasasına yönelik endişeleri ortaya koydu. JPMorgan sayısal araştırma birimi tarafından ortaya konulan ankete 1500 farklı kurumdan toplam 3 bin 400 kişi katıldı. Yapılan anketin sonuçlarında ise kripto para yatırımcılarının büyük çoğunluğunun Bitcoin’de balon endişesi yaşadığı ortaya konuldu.

Katılımcıların Yüzde 58’i Kripto Paralar İle İlgili Endişe Duyuyor

JPMorgan sayısal araştırma analistleri tarafından yapılan anket ile en çok endişe duyulan alan kripto para piyasası oldu. Toplam 3 bin 400 kişinin katıldığı ankette katılımcıların yüzde 58 oranındaki kısmı Bitcoin’de balon oluşma endişesi taşıdıklarını belirtti. Bitcoin’e yönelik endişeleri ise elektrikli araçlar ve yeşil teknolojiler takip etti. Katılımcıların yüzde 58’i kripto paralar ile ilgili endişeli olduklarını açıklarken yüzde 29 oranındaki katılımcı ise yeşil teknolojilerle ilgili endişeleri olduğunu belirtti.

Yapılan anketin sonuçları JPMorgan analistlerinin daha önceki raporlarını doğrular nitelikte sonuç verdi. JPMorgan analistleri Bitcoin ile ilgili daha önce hazırladıkları ankette, lider kripto para birimindeki ani fiyat dalgalanmalarının devam etmesi durumunda fiyat artışının sürdürülebilir olmadığını belirtmişti. Bitcoin hakkında oluşmaya başlayan balon endişesi ise analistlerin öngörülerini doğruluyor.

Bireysel Talep Bitcoin Fiyatlarını Yukarı Çekebilir

Kripto para piyasasına yönelik endişelerin artmaya devam ettiği bu dönemde JPMorgan analistleri kurumsal yatırımcılara atfedilen niteliklerle ilgili de farklı alternatifler sunuyor. Lider kripto para birimi Bitcoin’in yükselişinde kurumsal yatırımcı sayısının artışının önemli bir etmen olduğunu kabul eden analistler, bununla beraber bireysel yatırımcıların sayısının da ciddi anlamda arttığını ve bireysel yatırımcı taleplerinin de Bitcoin fiyatında artış yaratabileceğini iddia ediyor. Kripto para piyasasında kurumsal yatırımcılarla ilgili oluşan genel algıya sayısal verilerle yanıt veren JPMorgan analistleri kurumsal ya da bireysel yatırımcıların etkisi ile fark etmeden Bitcoin fiyatındaki dalgalanmanın devam etmesi durumunda yükselişin kalıcı olamayacağını düşünüyor.
Yorumlar (0)