JPMorgan CEO’su Jamie Dimon'dan Bitcoin Açıklaması: Hiçbir Değeri Yok!

Son dönemde yaşamış olduğu çok sert yükseliş ve düşüşlerle gündemden düşmeyen kripto paralar hakkında bir açıklamada JPMorgan CEO’su Jamie Dimon tarafından yapıldı. Bitcoin güvenilir mi, bitcoin alınır mı, bitcoine yatırım yapılır mi?

JPMorgan CEO’su Jamie Dimon'dan Bitcoin Açıklaması: Hiçbir Değeri Yok!

ABD Kongresi tarafından düzenlenen oturuma katılan JPMorgan CEO’su Jamie Dimon Bitcoin para birimi hakkında önemli açıkmalarda bulundu. Son günlerde yaşanan sert dalgalanmalar nedeni ile en çok konuşulanlar arasındaki yerini korumaya devam eden Bitcoin sert değer kaybı ile yatırımcılarını üzmüştü. 

BİTCOİN GÜVENİLİR Mİ, ALINIR MI?

Son günlerde yaşamış olduğu ani yükseliş ve değer kaybı dalgaları ile adından söz ettirmeye devam eden Bitcoin aynı zamanda dünyanın en çok kullanılan kripto para birimi olarak öne çıkıyor. Konu hakkında açıklama yapan JPMorgan CEO’su Jamie Dimon Bitcoin'in hiçbir varlık tarafından desteklenmediğini belirterek kendi şahsi fikrine göre hiçbir varlık tarafından desteklenmeyen bir şeyinde hiçbir değeri olmadığını söyledi. 

Bireysel kişilere bu nedenle bitcoinden uzak durmalarını tavsiye eden Dimon kendi kişisel görüşüne göre bu tip yatırım araçlarının asla para ya da altın gibi görülemeyeceğini belirterek bu nedenle alıcıların bitcoin konusunda çok dikkatli olması gerektiğini söyledi. ABD Mali Hizmetler Meclisi tarafından düzenlenen sanal bir oturuma katılan Dimon “varlıklar tarafından desteklenen” blockchainler veya stablecoin’ler dışında kalan kripto para birimlerini güvensiz olarak nitelendirdi. 

BİTCOİN BUGÜN NE KADAR, 1 BTC KAÇ DOLAR OLDU?

Dalgalı seyrini sürdüren bitcoin bugün 309 bin 829,91 TL seviyesinden işlem görürken 36 bin 431,20 dolar seviyesinde tutunmayı başardı. 35 bin dolar olarak belirlenen kritik destek noktasının hemen üzerinde tutunmayı başaran BTC için yatırımcılar gelen açıklamaları takip etmeye devam ederken yapılan açıklamalarda yönün belirlenmesinde etki sahibi oluyor.

Yorumlar (0)