JPMorgan'dan Bitcoin Araştırması, Kurumsal Yatırım Artacak

Kripto para piyasasına yönelik analiz ve araştırmaları ile sık sık gündeme gelen JPMorgan, Bitcoin yatırımları ile ilgili yeni bir anket çalışması gerçekleştirdi.

JPMorgan'dan Bitcoin Araştırması, Kurumsal Yatırım Artacak
Kripto para piyasasına yönelik analiz ve araştırmaları ile sık sık gündeme gelen JPMorgan, Bitcoin yatırımları ile ilgili yeni bir anket çalışması gerçekleştirdi. Kripto para piyasasına yatırım yapan şirket çalışanlarının da katıldığı ankette, piyasaya yatırım yapmayan ancak dijital varlıklara ilgi duyan birçok kurumsal firma olduğu ortaya konuldu. Lider kripto para birimi Bitcoin’in kurumsallaşması noktasında önemli bir etken olan kurumsal şirket yatırımlarının önümüzdeki süreçte yükselişe geçmesi bekleniyor.

JPMorgan 1500 kuruluşu temsil eden 3.400’den fazla katılımcının katıldığı bir anket düzenledi. Ankete katılanların yüzde 11 gibi bir kesimi kripto para alım satımı yapan ya da kripto para yatırımı yapan şirket çalışanlarından olmakla beraber geriye kalan katılımcıların 1/5’inin de yakın zamanda kripto para yatırımı yapmasının beklendiği ortaya konuldu. Şuanda kripto para piyasasında yatırımı bulunan şirketlerin iki katı kadar yeni kurumsal şirketin kripto para piyasasına girmesi bekleniyor. JPMorgan tarafından yapılan anket, başta Bitcoin olmak üzere kripto paralara kurumsal yatırımların artacağını gösterdi.

Katılımcıların Büyük Kısmı Dijital Para Yatırımlarının Artacağını Düşünüyor

JPMorgan anketine katılan ve şuanda kripto para yatırımı yapmayan şirketlerde çalışan kişilerin yüzde 22’si, şirketlerinin yakın zamanda kripto para sektöründe yatırım yapmasını beklediğini açıkladı.

Kripto para yatırımları ile ilgili öngörülerini de paylaşan katılımcıların yüzde 14’ü kripto paralardan kaçınılması gerektiğini belirtti. Bununla beraber katılımcıların yüzde 21’i ise kripto para yatırımının moda olduğunu ve etkisini kaybedeceğini düşünüyor. Ankete katılanların yüzde 7 gibi bir kısmı ise kripto paraların gelecekte çok değerleneceğini iddia etti.

Kurumsal Şirketler Güvenlik Konusunda Endişeli

Yapılan anketin sonuçlarına göre kripto para piyasasının hızla kurumsallaşacağının ortaya çıkmasının yanı sıra piyasaya dair güvensizlikler de söz konusu. Katılımcıların büyük kısmı kripto para piyasasında güvenilirlik sorunu olduğunu düşünüyor. Ankete katılanların yüzde 98’i dolandırıcılık olaylarının yoğun olduğunu belirtti.
Yorumlar (0)