Kabineden Stopaj Müjdesi Çıktı! 32 Günlük Vadeli Mevduat Faiz Kazançları Banka Banka Liste

Cumhurbaşkanı Erdoğan kabine toplantısı sonrasında yaptığı konuşmasında vadeli mevduat kullanımlarına dair yeni destekleri açıkladı.

Kabineden Stopaj Müjdesi Çıktı! 32 Günlük Vadeli Mevduat Faiz Kazançları Banka Banka Liste
Cumhurbaşkanı Erdoğan kabine toplantısı sonrasında yaptığı konuşmasında vadeli mevduat kullanımlarına dair yeni destekleri açıkladı. Peki bu dönemde hangi banka en yüksek vadeli mevduat faiz oranına sahip? Özel ve kamu bankalarının güncel oranları.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kabine Toplantısı sonrasında yaptığı konuşmasında vadeli mevduat kullanımına ilişkin alınan yeni destekleri duyurdu. Vadeli mevduat yatırımlarının, Türk Lirası kullanımının desteklenmesi amacıyla alınan kararlar ise uygulanmaya başlayacak.

VADELİ MEVDUAT STOPAJLARI DÜŞÜRÜLDÜ

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından yapılan basın açıklamasında, birikimlerini vadeli mevduat hesabında değerlendirecekler için sağlanacak yeni avantajları bir bir sıraladı. Aylık, yıllık birikim yapacaklar için uygulanacak ek avantajlara dair Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Türk lirası mevduat ve katılım hesapları ile ilgili faiz ve kar paylarındaki stopaj oranlarını düşürmüştük. Buna göre, stopaj oranları 6 aya kadar vadeli olan hesaplarda yüzde 15 yerine yüzde 5, bir yıla kadar vadeli olanlarda yüzde 12 yerine yüzde 3, bir yıl üzerinde olanlar için ise yüzde 10 yerine yüzde 0 olarak mart sonuna kadar uygulanmaya devam edecek." açıklamasında bulundu.

EN YÜKSEK VADELİ MEVDUAT FAİZ ORANLARI

Birikimlerini yeni stopaj oranları ile değerlendirmek isteyenler için bankaların vadeli mevduat oranlarını araştırdık. En yüksek getiriyi, faiz oranını sağlayan müşteriler için çeşitli seçenekler bulunuyor. Bu seçeneklerin ilk sırasında ise Fibabanka bulunuyor. Banka Kiraz Hesap kapsamında Aralık ayı ortasında müşterilerine 32 günlük süreç için yüzde 17.00 oranında faiz getirisi sağlıyor.

En Yüksek 32 Günlük Faiz ile 10.000 TL Kaç TL Kazanç Sağlar?

Bankaların 32 günlük faiz oranıyla 10.000 TL birikimini değerlendirmek isteyen bir müşteri için sunulan yüzde 17.00'lik faiz oranının getiri tablosu şu şekilde

BANKA BANKA 32 GÜNLÜK FAİZ ORANLARI LİSTESİ

Peki yüzde 17.00 faiz oranı sunan Fibabanka Kiraz Hesabı dışında kamu bankaları olan Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank ile özel bankaların sağladığı oranlar yüzde kaç seviyesinde bulunuyor. Emlak 365.com olarak tüm bankaların vadeli mevduat hesabı faiz oranlarını liste halinde aktarıyoruz.

Listenin İkinci Sırasında Yüzde 16.50 ile Burgan Bank Bulunuyor

* Burgan Bank müşterilerine Dijital Hesap kapsamında yüzde 16.50 32 günlük vadeli mevduat faiz oranı sunuyor. Bankanın sağladığı bu oran en yüksek ikinci faiz oranı konumunda. 10.000 TL'yi yüzde 16.50 faiz oranıyla 32 günlük vadeli mevduata yatıran bir müşteri, 32 gün sonunda 137 TL net kazanç elde eder.

Yüzde 16.00 Faiz Oranı Sağlayan 4 Banka Bulunuyor

Odeabank, Alternatif Bank, İNG Bank ve CEPTETEB müşterilerinin birikimleri için yüzde 16.00 ile vadeli mevduat kazancı sunuyor. Birikimlerini bu bankalarda değerlendirmek isteyenler için; 10.000 TL kazanç tablosu şu şekilde;

DİĞER BANKALARIN 10.000 TL'YE 32 GÜNLÜK FAİZ KAZANÇ TABLOSU VE FAİZ ORANLARI LİSTESİ

Kamu bankaları ve diğer özel bankaların müşterilerine Aralık ayı ortasında sunduğu oranlar listesi.

Emlak365.com
Yorumlar (0)