Kadrolu Taşeron İşçiler 2020 TİS Görüşmeleri Resmi Olarak Başladı Mı? Ne Kadar Zam Yapılacak?

Taşeron işçilerin maaş zammı, yüzdelik dilim ile ek ödeme almaları, promosyon ikramiye ödemelerinin artışı, görev tanımı, tayin hakkı gibi beklentilerinin konuşulacağı 2020 TİS görüşmeleri için resmi açıklama bekleniyor.

Kadrolu Taşeron İşçiler 2020 TİS Görüşmeleri Resmi Olarak Başladı Mı? Ne Kadar Zam Yapılacak?

Taşeron işçilerin maaş zammı, yüzdelik dilim ile ek ödeme almaları, promosyon ikramiye ödemelerinin artışı, görev tanımı, tayin hakkı gibi beklentilerinin konuşulacağı 2020 TİS görüşmeleri için resmi açıklama bekleniyor. Resmi Gazete'de iş kolu düzenlemelerine ilişkin kararları yayımlanırken TİS görüşmeleri için ilk adımın ne zaman atılacağı merak konusu. İşte 2020 TİS görüşmeleri ve diğer detaylar.

Devlet kurumlarında çalışan kadrolu 4/D personelleri için 2020 Toplu İş Sözleşmesi TİS beklentisi devam ediyor. 31 Ekim tarihinin ardından yeni sözleşme imzalanmasını ve hakların ilan edilmesini bekleyen işçiler için gündemde olan son gelişmeler şu yönde;TAŞERON İŞÇİLER İÇİN 2020 TİS SÜRECİ BAŞLAMADITaşeron işçilerin toplu iş sözleşmesine ilişkin sürecin başlamasına dair beklentiler ekim ayından hemen sonra ilk adımların atılması yönündeydi. Ancak iş kolu değişimlerine dair nedenlerden dolayı sürecin uzadığı ömgörülüyor. İş kolu değişimlerinin tamamlanmasıyla yeni dönem için ilk görüşmelerin başlaması umuluyor. Taşeron işçiler için gerçekleştirilecek görüşmelerde masada Türk İş Sendikası yetkili sendika olacak. Hükümet adına ise Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı bulunacak. 2020 TİS görüşmelerinin ne zaman başlayacağına dair değerlendirmelerde, toplantıların başlaması için gerekli tüm yasal işlemlerin tamamlanmasından hemen sonra görüşmelerin başlaması yönünde. Ocak ayında yeni zamlı maaş ödemelerinin yapılmasının beklendiği de göz önünde bulunduran uzmanlar sözleşme detaylarının en geç Aralık sonunda belli olmasını bekliyorlar. MASADA YER ALACAK ÖNCELİKLİ KONULARTİS görüşmeleri kadrolu taşeron işçiler için milad olarak görülüyor. Zira taleplerini ilk defa hükümete iletecek işçilerin geçen dönemlerde yaşanan tüm sorunları masaya sunması bekleniyor. Öncelikli konular arasında ise maaş zammı, yüzdelik dilim ile ek ödeme almaları, promosyon ikramiye ödemelerinin artışı, görev tanımı, tayin hakkı meselelerinin olması tahmin ediliyor.Emlak365.com
Yorumlar (0)