Kamu Bankalarından 6 Ay Ertelemeli 0.49 Bireysel Temel İhtiyaç Destek Kredisi Kullananlar İçin Borç Erteleme Müjdesi Gelecek Mi?

Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank tarafından verilen 6 ay ertelemeli 0.49 faizli Bireysel Temel İhtiyaç Destek kredisi çekenler için yeni kritik açıklama geldi. 10000 TL temel destek kredisi çekenler borç erteleme talep ediyordu. Kredi erteleme var mı.

Kamu Bankalarından 6 Ay Ertelemeli 0.49 Bireysel Temel İhtiyaç Destek Kredisi Kullananlar İçin Borç Erteleme Müjdesi Gelecek Mi?

Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank tarafından verilen 6 ay ertelemeli 0.49 faizli Bireysel Temel İhtiyaç Destek kredisi çekenler için yeni kritik açıklama geldi. 10000 TL temel destek kredisi çekenler borç erteleme talep ediyordu. Kredi erteleme var mı

Pandeminin ilk başladığı dönemlerde Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından açıklanan temel istikrar kalkanı paketi kapsamında ihtiyaç sahibi kişilere temel ihtiyaç desteği kredisi verilmişti. Verilen kredi paketinden yararlanan kişiler için Ekim ayı itibari ile ilk taksit ödemeleri başlamıştı. 

TEMEL İHTİYAÇ DESTEK KREDİSİ PAKETİNDE YENİ AÇIKLAMA HALKBANK'TAN GELDİ! 

Halkbank tarafından yapılan son açıklamada müşterilerinden kredi taksitlerini vadelerinde ödemeleri konusunda bilgilendirme mesajı gönderildi. Gönderilen mesajlarda kredi taksitlerinin ödenebileceği kanallar açıklanırken yapılan duyuruda "Bireysel Temel İhtiyaç Destek Kredinize ait taksit ödemenizin yapılabilmesi için vadesiz hesabınızda taksit tutarı kadar bakiyeniz bulunması durumunda taksit gününüzde otomatik olarak ödemesi yapılacaktır" ifadeleri ile kredi tarihinde hesapta para bulundurulmasının yeterli olacağı ve ödemelerin gününde yapılması gerektiği ilan edildi. 

10000 TL BİREYSEL TEMEL İHTİYAÇ DESTEK KREDİSİ İÇİN 2021 YILINDA 2. FAZ BAŞVURU ALINACAK MI?

Korona virüs salgını nedeni ile ikinci kez zorunlu kısıtlama kararları açıklanırken verilen kararlar nedeni ile vatandaş yeniden büyük bir mağduriyet yaşadıklarını belirterek destek kredisi talep etti. Ancak kamu bankaları tarafından şu ana kadar 2. faz kredi başvurusu hakkında bir açıklama bulunmazken Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası tarafından uygulanan parasal sıkılaşma politikası nedeni ile yeni destek kredi paketlerinin bu kadar kapsamlı olarak açıklanmasın son derece zor olduğu belirtiliyor. Bu noktada ise vatandaş en azından işten çıkarılan ve pandemi nedeni ile ücretsiz izne ayrılan kişilere kredi desteği verilmesini talep ediyor. 

Yorumlar (0)