Kamu Bankalarının Çalışma Saatleri Değişti! Ziraat Bankası, Halkbank Ve Vakıfbank Şubeleri Yeni Mesai Saatleri!

Kamu bankaları Vakıfbank, Halkbank ve Ziraat Bankası'nın mesai saatleri yeniden düzenlendi.

Kamu Bankalarının Çalışma Saatleri Değişti! Ziraat Bankası, Halkbank Ve Vakıfbank Şubeleri Yeni Mesai Saatleri!
Türkiye'de koronavirüs tedbirleri kapsamında sıkı bir döneme geçiş yapılmasının ardından bankaların mesai saatlerinde değişiklikler yapılmaya başlandı. Kamu bankaları Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank birer açıklama yaparak mesai saatlerinde değişikliğe gidildiğini duyurdular.

Türkiye'de koronavirüs salgını büyük bir risk olmaya devam edince kontrollü normalleşme dönemine son verildi. Dün yapılan kabine toplantısının ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yeni tedbirleri duyurdu. Türkiye bugün gece yarısından itibaren tam kapanmaya değil ama sıkı kapanma dönemine geçiş yapacak.

KAMU BANKALARININ MESAİ SAATLERİ YENİDEN DEĞİŞTİ

Türkiye'de başlayan yeni döneme ilk ayak uyduranlar kamu bankaları oldu. Bankacılık sektörü koronavirüs salgınında en hızlı şekilde hareket eden sektörlerin başında geliyor. Özel bankaların mesai saatlerinde geçtiğimiz hafta bazı değişiklikler yapılmıştı. Bu hafta buna kamu bankaları da dahil oldu. Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank tarafından bugün bir açıklama yapılarak yeni mesai saatleri kamuoyuna açıklandı. Kamu bankalarının 81 ildeki şubelerinin mesai duyuruldu.

BANKA ŞUBELERİ HANGİ SAATLERDE AÇIK OLACAK

Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank tarafından yapılan açıklamaya göre banka şubeleri artık sabah saat 09:30'da açılarak müşterilere hizmet vermeye başlayacaklar. Ardından saat 12:30'da öğle tatili başlayacak ve saat 13:30'a kadar Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank şubelerinde müşterilere hizmet verilmeyecek. Saat 13:30 yeniden açılacak olan banka şubelerinde günlük mesai saat 16:30'da sona erecek. Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank'ın Türkiye geneli tüm şubeleri sabah 09:30 ile 16:30 saatleri arasında hizmet verecekler.

Yeni kontrollü normalleşme dönemi kapsamında kamu bankaları olan Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank'ın mesai saatleri Mart ayı başında 09:00 ile 17:00 şeklinde değiştirilmişti. Şimdi koronavirüs vaka sayılarında artış çok riskli boyutları ulaşınca kamu bankalarında mesai satleri d eyeniden düzenlenmek durumunda kalındı.
Yorumlar (0)