Kamu İşçilerine İkramiye Müjdesi Geldi: İlave Tediye 2021 Ödeme Takvimi Açıklandı!

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk son dakika açıklaması yaparak 700 binden fazla kamu işçisine beklemiş oldukları müjdeyi verdi.

Kamu İşçilerine İkramiye Müjdesi Geldi: İlave Tediye 2021 Ödeme Takvimi Açıklandı!

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk son dakika açıklaması yaparak 700 binden fazla kamu işçisine beklemiş oldukları müjdeyi verdi. Kamu işçilerine ilave tediye ödemesi ile ikramiyeler hesaplara yatırılmaya başlandı!

700 bini aşkın kamu işçisine yakından ilgilendiren ilave tediye 2021 ödemeleri için beklenen müjdeli haber Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk tarafından verildi. Bakan Selçuk yapmış olduğu açıklama ile kamu işçilerinin ekonomide yaşanan büyük dalgalanma nedeni ile artan nakit ihtiyaçları nedeniyle büyük bir sabırsızlıkla beklemiş olduğu ilave tediye tutarını yatırmaya başladıklarını açıkladı. KAMU İŞÇİLERİNE İLAVE TEDİYE İKRAMİYE ÖDEMESİ 1. TAKSİT ÖDEMELERİ NE ZAMAN BAŞLAYACAK?Kamu işçilerine her sene düzenli olarak ödenen ilave tediye ödemeleri hakkında Bakan Selçuk yapmış olduğu açıklama ile "Birinci ilave tediyenin 13 günlük ilk taksiti, bugün ödenecek. İkinci taksit ise 11 Mayıs 2021 tarihinde hesaplara yatırılacak. Yeraltı maden işçilerine yapılacak ilave tediyenin tamamı ise 24 Aralık 2021 tarihinde ödenecek" diyerek merakla beklenen ödeme takvimini duyurmuş oldu. Yapılan açıklama kapsamında 52 gün üzerinden hesaplanan yıllık ek tediye ödemesi için birinci takside tekabül eden 13 günlük tutar bugün ödemeye başlanacak. İlave tediye 2. taksit ödeme tarihi ise 11 Mayıs 2021 olarak olarak uygulanacak. Yeraltı maden işçilerine ise yapılacak ilave tediye tutarının tamamı ise 24 Aralık 2021 tarihinde yapılarak süreç tamamlanmış olacak. 

KİMLERE İLAVE TEDİYE VE EK İKRAMİYE ÖDEMESİ YAPILACAK?6772 sayılı Kanun gereği devlet ve ona bağlı müesseselerde çalışan işçilere ilave tediye ödemesi yapılmaktadır. TAŞERONDAN KADROYA GEÇEN İŞÇİLERE İLAVE TEDİYE ÖDENECEK Mİ?Konu hakkında açıklama yapan Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk kamu işçisine ödenen ilave tediye 6772 sayılı Kanun gereğince taşerondan kadroya geçen işçilere de ilave tediye ödemesi yapılmaktadır. Emlak365.com

Yorumlar (0)