Kamu İşçilerine Son Dakika Bayram İkramiyesi Müjdesi! İlave Tediye Ödemesi Yapılıyor

Yüz binlerce kamu işçisi tarafından beklenen işçiye bayram ikramiyesi 2021 ödemeleri başlıyor. Kamu işçileri ikramiye tarihleri 2021 kapsamında açıklanan ilave tediye ödemeleri Ramazan Bayramı nedeni ile erkene çekildi. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin tarafından yapılan son dakika açıklamasının detayları haberimizde...

Kamu İşçilerine Son Dakika Bayram İkramiyesi Müjdesi! İlave Tediye Ödemesi Yapılıyor

Sayıları 700 bini aşan kamu işçilerine Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin tarafından son dakika müjdesi verildi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından atılan imzanın ardından Resmi Gazete'de yayımlanarak ilan edilen ilave tediye ödemeleri tarihleri kapsamında kamu işçilerine ilk ikramiye ödemesi 29 Ocak tarihinde yapılmıştı. 

İLAVE TEDİYE ÖDEMESİ İÇİN MÜJDE VERİLDİ! KAMU İŞÇİLERİNE İKRAMİYE 2. TAKSİT NE ZAMAN YATIRILACAK?

Kamu işçileri için büyük önem taşıyan ilave tediye ödemeleri için Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Bilgin beklenen müjdeyi verdi. Bayrama bir gün kalması nedeni ile işçilerin umutlarını kaybetmeye başladığı dönemde Bakan Bilgin yapmış olduğu açıklamasında "700 bini aşkın kamu işçimizin ilave tediyeleri bugün hesaplara yatırılacak.

El emeği ve alın teri ile ülkemizin kalkınmasında en ön safta yer alan, omuz omuza verip geleceği inşa eden işçi kardeşlerimizin yanında olmaya devam edeceğiz "diyerek ilave tediyelerin bugün itibari ile hesaplara yatırılmaya başlanacağını duyurdu. 

İLAVE TEDİYE NEDİR, KİMLERE ÖDENİR?

6772 sayılı Kanun gereği devlet ve ona bağlı müesseselerde çalışan işçilere ilave tediye ödemesi yapılırken en düşük ilave tediye ödemesi asgari ücretli çalışanlara ödenecek olan 857 lira olarak uygulanırken en yüksek ikramiye ödemesi ise 1.748 TL olarak işçilerin hesaplarına yatırılmaktadır. 

Yorumlar (0)