Kamu Kurumlarından Satılık Ucuz İcralık İkinci El Araba İlanları

Ucuz araba almak isteyen vatandaşlar için seçeneklerden bir tanesi de icralık arabalar. İcra Müdürlükleri tarafından satışa çıkarılan arabalar vatandaşların başvuru yapmaları durumunda satın alınabiliyor. Bu satış sürecinde en yüksek teklif sistemi uygulanırken fiyatlar ise piyasaya oranla düşük olabiliyor. Emlak365 olarak bizlerde ucuz araba almak isteyenler için şuanda satışta olan araba listelerinin bir kısmını ve icralık araba satışlarına başvuruların nasıl yapıldığını inceledik. İşte icralık ucuz araba almak isteyen vatandaşların sağlamaları gereken koşullar ve bilinmesi gerekenler.

Kamu Kurumlarından Satılık Ucuz İcralık İkinci El Araba İlanları

İcra Dairesi Genel Müdürlükleri yayımladıkları duyurular ile icraya düşen arabaların satışlarını yapacaklarını ilan ediyorlar. 

Resmi ilan platformu ve bu tür diğer alanlarda yayımlanan satış ilanlarında satışı yapılacak olan ara.ç için belirlenen fiyattan ödeme seçeneklerine başvuru işlemlerinin nasıl yapılacağına ihale tarihine kadar tüm detaylar müşterilere duyuruluyor. 

İCRALIK UCUZ ARABA SATIŞ İLANLARI

İcralık araba satışlarında vatandaşların yapmaları gereken ilk işlem satışa çıkarılan araçların satışına dair listeye ulaşmak. Burada İcra Genel Müdürlükleri, çeşitli kurumların alacakları için ilanlar yayımlıyorlar. Bu ilanlarda vatandaşların bilmeleri gereken tüm bilgiler aktarılıyor. İlana ilişkin yayımlanan satış metninde vatandaşların ulaşabilecekleri bilgiler şunlar;

* Aracın satış açılış değeri

* Satılan aracın tüm hasar kaydı ve raporu

* İhale işlemlerinin ne zaman yapılacağı

* İcralık araba satışları için başvuruda bulunacakların nasıl teklif verebilecekleri.

İCRALIK ARAÇ SATIŞLARINDA UYGULANAN SİSTEM

İcra Genel Müdürlükleri tarafından yayımlanan satış ilanlarına başvuruların nasıl yapılacağına ilişkin yapılan açıklamada şu bilgiler veriliyor. Her satış için ilan edilen bu bu bilgilerde satışların hangi değerde, ne zaman yapılacağı ve başvuruların nasıl olacağı anlatılıyor. 

Resmi Satış İlanlarında Yer Alan Açıklama

SATIŞ BAŞVURULARI NASIL YAPILACAK?

İcralık araç listesine ulaşan ve kendilerine uygun araçları belirleyen vatandaşlar ihale başvurularını, ilan metninde yer alan tarihler arasında yapacaklar. Satışlarda yukarıda yer aldığı gibi iki ihale tarihi birden oluyor. Kurumların ilan ettiği şekilde ihaleye katılacak adaylar tekliflerini sunacaklar. Belli bir süreye kadar teklif verebilecek olan vatandaşlar Adalet Bakanlığı'nın portalı olan esatis.uyap.gov.tr sitesini kullanabilirler.

BAŞVURU SÜRECİ DEVAM EDEN BAZI İCRALIK ARAÇLAR

Yukarıda yer alan görseller satılık araçların ilan edildiği Resmi İlan Portalı'nın resmi sitesinden alınmıştır.

Emlak365.com

Yorumlar (10)
Erkan görünmez 4 ay önce
Nasıl ihale ye katılabiriz
Mine oğuz 4 ay önce
Nasıl kayıt olabilirim
Zeynel koseoglu 4 ay önce
Arac alımı
Osman küskü 4 ay önce
Ben de bir araç almak istiyorum binmek için nasıl olabilir bana yardımcı olabilir misiniz
Remzi aygün 4 ay önce
Duzcede varmi varsa nasil katılırım ihaleye
Mahmut durak 4 ay önce
Adana'da varmı nasıl katılırım ihaleye
Bahattin göze 4 ay önce
Nasıl bilgi edinebiliriz
Zeynettin Ardi 4 ay önce
MARDİN de var mı varsa da nasıl haber alabiliriz ve nasıl katıla biliriz bizlere bilgi verirseniz çok iyi olur
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın