Kamudan Satılık 4 Binek Otomobil! İhale Düzenlenecek

Otomobil satış ilanı yayımlayan kamu kurumları, kendilerine ait olan binek araçları ihale ile satışa çıkarıyorlar.

Kamudan Satılık 4 Binek Otomobil! İhale Düzenlenecek
Otomobil satış ilanı yayımlayan kamu kurumları, kendilerine ait olan binek araçları ihale ile satışa çıkarıyorlar. Muhammen bedel üzerinden verilen teklifler ile vatandaşlar düşük fiyatlarla araç alma şansı yakalıyorlar. Bu kapsamda yeni bir duyuru geldi.

ARAÇ SATIŞ İLANI GELDİ

Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı hem ilgili birimi üzerinden hemde basın ilan kurumu aracılığıyla yayımladığı duyurusunda mülkiyeti kendisine ait olan bazı araçları satacağını duyurdu. Samsun'da yer alan araçlar için 2886 Sayılı Devlet İhale Kanunu kapsamında açık ihale düzenleyecek olan kurum, araçların marka, model ve fiyat bilgisini paylaştı.

Araç Bilgileri

Satışa çıkarılan araçlar 2011 ve 2012 model araçlar. Başvuru kılavuzunda yer alan satış detaylarında 2011 model olan araçlar Renault Fluence olarak açıklandı. Bu model araçtan 2 adet satacak olan kurumun bunun yanında 2 adette 2012 model araç satışı yapacak. 2012 model araçlar ise Ford Focus model.

MUHAMMEN BEDEL

Kendisine ait araçların satışını yapacak olan Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı muhammen bedel fiyat listesini açıkladı. İhaleye katılacak olanlar aşağıda yer alan muhammen fiyatlar üzerinden tekliflerini sunacaklar.Kurum araç satışlarına ilişkin yayımladığı duyurusunda "Yukarıda niteliği, Muhammen bedeli ve geçici teminat tutarı belirtilen, Orta Karadeniz Kalkınma Ajansına ait 4 adet aracın satış ihalesi; 2886 Sayılı Kanunun 45. Maddesi kıyasen uygulanarak "Açık Teklif Usulü" ile, belirtilen tarih ve saatte Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı Toplantı odasında teşekkül edecek Komisyon huzurunda yapılacaktır." açıklamasında bulundu.

İHALE DETAYLARINA İLİŞKİN BİLGİLER

Kurum ihale tarihini 15 Mart olarak duyurdu. Vatandaşlar ihale tarihinden önce başvurularını kuruma yapacaklar. Başvuru yapacak olan vatandaşlar öncelikle Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı binasından ihale şartnamesine ulaşacaklar. Burada şartname ücretsiz bir şekilde görülebilecek. Ardından ihale şartnamesinde yer alan başvuru evrakları derlenecek. Vatandaşlar ikinci işlem olarak yukarıda yer alan tabloda bildirilen geçici teminat bedeli ödemelerini yapacaklar. Ardından bu teminat bedelinin ödendiğine dair makbuz ile birlikte diğer evraklar Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı binasına teslim edilecek.

İhaleye katılacak olanlara dair kurum tarafından yapılan basın açıklamasında ayrıca nüfus cüzdanı suretini, teminat makbuzunu veya süresiz banka teminat mektubunu, tüzel kişilerin idare merkezleri de ilgili kurumlardan tasdik edilmiş sicil kayıt belgesi ile başvuru yapabilecekleri bildirildi.
Yorumlar (0)